Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Toimistotarvikkeet 2021 - 2023 (2025)
Viitenumero: YLE20200059
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi30192000 Toimistotarvikkeet
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Hankinnan kohteena ovat Ylelle toimitettavat toimistotarvikkeet sekä niiden toimittamiseen liittyvät palvelut. Toimittaja toimittaa tuotteita sekä Tilaajan tekemien suoratilausten että täyttöpalvelun perusteella.
Yle valitsee tarjouskilpailun perusteella yhden sopimustoimittajan.
Hankinnan kohde on kuvattu yksityiskohtaisemmin tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 350 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Hankinnan kohteena ovat Ylellä käytössä olevat laadukkaat toimistotarvikkeet sekä niiden toimittamiseen liittyvät palvelut. Valittu toimittaja toimittaa tuotteita sekä Ylen täyttöpalveluvarastoihin että suoratilausten perusteella.
Yle valitsee yhden sopimustoimittajan.
Hankinnan kohde on kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä:
Tarjouspyyntö
Liite 1 Hankinnan kohteen kuvaus
Liite 2 Vähimmäisvaatimukset
Liite 3 Hinnat
Liite 4 Sopimusluonnos
Liite 5 Tietosuojasopimus
Liite 6 Tarjousten vertailu