Ne bucurăm să vă anunțăm că veți putea utiliza noua versiune a portalului TED începând cu 29.1.2024 (dată orientativă, care rămâne de confirmat). Citiți-ne articolul pentru a afla care sunt îmbunătățirile și noile funcționalități și ce înseamnă acestea pentru utilizatori!
Există unele erori care afectează modul în care sunt afișate anunțurile din formularele electronice. Încercăm să rezolvăm problema. Între timp, vă rugăm să consultați pagina noastră dedicată pentru mai multe informații și îndrumări.
Au început înscrierile la cel de-al 4-lea atelier cu reutilizatorii TED, care va avea loc la 14 decembrie 2023.
Bunuri - 486037-2023
România-București: Servere
2023/S 152-486037
Anunț de participare
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Furnizarea de: echipamente hardware și de rețea pentru aplicații software dezvoltate, sisteme răcire camera servere, licențe software pentru echipamente hardware, licențe mecanism monitorizare și servicii de suport, necesare a fi achiziționate pentru instrumentul de monitorizare dezvoltat în cadrul proiectului SIPOCA 625 “Sprijin în implementarea SNAP prin consolidarea capacităţii administrative
Număr de referinţă: 350004020232
II.1.2)Cod CPV principal
48820000 Servere
II.1.4)Descriere succintă:
Obiectul prezentei achiziții este reprezentat de furnizarea de: echipamente hardware și de rețea pentru aplicații software dezvoltate, sisteme răcire camera servere, licențe software pentru echipamente hardware, licențe mecanism monitorizare și servicii de suport, necesare a fi achiziționate pentru instrumentul de monitorizare dezvoltat în cadrul proiectului SIPOCA 625 “Sprijin în implementarea SNAP prin consolidarea capacităţii administrative a ANAP şi a autorităţilor contractante”.
Obiectul achiziției este împărțit în două loturi, după cum urmează:
- lotul 1: echipamente hardware și de rețea pentru aplicații software dezvoltate, sisteme răcire cameră servere, licențe software pentru echipamente hardware;
- lotul 2: licență mecanism monitorizare și servicii de implementare și servicii de suport pentru remedierea problemelor care pot apărea după instalare.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 2 206 394.00 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 2
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 2
Autoritatea contractantă îşi rezervă dreptul de a atribui contracte prin combinarea următoarelor loturi sau grupuri de loturi:
Oferta se poate depune pentru unul sau pentru ambele loturi
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Echipamente hardware și de rețea pentru aplicații software dezvoltate, sisteme răcire camera servere, licențe software pentru echipamente hardware
Lot nr.: 1
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
32420000 Echipament de reţea
39717200 Aparate de aer condiţionat
48222000 Pachete software pentru servere web
51611100 Servicii de instalare de hardware
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
echipamente hardware și de rețea pentru aplicații software dezvoltate, sisteme răcire cameră servere, licențe software pentru echipamente hardware;
Furnizarea de licențe mecanism monitorizare, servicii de implementare și servicii de suport pentru remedierea problemelor care pot apărea după instalare
Lot nr.: 2
48991000 Pachete software pentru foi de calcul
72261000 Servicii de asistenţă pentru software