Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Revisionstjänster Älvkarleby kommunkoncern 2023
Referensnummer: KS/2023:53
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod79210000 Redovisning och revision
II.1.4)Kort beskrivning:
Denna upphandling avser revisionstjänster för förtroendevalda inom Älvkarleby kommunkoncern.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 2 000 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
79210000 Redovisning och revision
79212000 Revision
79212100 Finansiell revision
79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: