Palvelut - 486831-2020
Submission deadline has been amended by:  568668-2020
Belgia-Bryssel: Etenemissuunnitelma energiatehokasta lämmitystä ja jäähdytystä varten
2020/S 201-486831
Hankintailmoitus
Palvelut
Oikeusperusta:
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Etenemissuunnitelma energiatehokasta lämmitystä ja jäähdytystä varten
Viitenumero: ENER/2020/OP/0019
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi
73000000 Tutkimus- ja kehityspalvelut ja niihin liittyvät konsulttipalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Tarjouspyynnön tavoitteena on edistää energiatehokkuusdirektiivin (energiatehokkuutta koskeva direktiivi 2012/27/EU, sellaisena kuin se on muutettuna) säännösten täytäntöönpanoa lämmityksen ja jäähdytyksen energiatehokkuuden parantamiseksi energiatehokkuus etusijalle -periaatteen ja vuodelle 2050 asetettujen kasvihuonekaasupäästöjä koskevien tavoitteiden ja nettovaikutukseltaan nollapäästöistä lämmitystä ja jäähdytystä koskevien tavoitteiden mukaisesti. Tutkimuksen tulosten avulla edistetään EU:n energiajärjestelmien integrointia sekä lämmitystä ja jäähdytystä koskevan strategian täytäntöönpanoa tai sen mahdollista tarkistamista.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvo
Arvo ilman alv:tä: 300 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedot
Tämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Etenemissuunnitelma energiatehokasta lämmitystä ja jäähdytystä varten.