A módosítások jellege és mértéke (a szerződés esetleges korábbi módosításainak feltüntetésével együtt):
II.1. A Felek megállapodnak, hogy a Szerződés II.4. pontját közös megegyezéssel az alábbiak szerint módosítják.
„II.4. A Tervező, mint generáltervező - a jelen Szerződés 1. és 2. mellékletében meghatározott részletes tartalom és elvárások szerint - különösen az alábbi feladatok ellátására köteles; és a Felek e feladatok teljesítése tekintetében az alábbi kötbérterhes rész és végteljesítés határidőket határozzák meg.
A. Tervezési feladatok
Az alább felsorolt tervezési feladatokkal kapcsolatos részletes megrendelői elvárásokat az „Általános tervezési program és műszaki leírás” c. dokumentum tartalmazza. A Tervező csak akkor kezdheti meg a következő tervfázis készítését, ha Megrendelő az azt megelőző fázist jóváhagyta és írásban elrendelte a következő fázis megrendelését.
II.2. A Felek megállapodnak, hogy a Szerződés VI.5. pontját közös megegyezéssel az alábbiak szerint módosítják.
„VI.4. A Tervezőt megillető Díj (Tervezési Díj és Művezetési Díj és BIM modellezési Díj együttesen a továbbiakban: „Díj") az egyes feladatok tekintetében az alábbiak szerint alakul:
I. Előkészítési fázis:
I. Előkészítési fázis 1) Felmérési rész: Fix átalány díj: 13 600 000 Ft + ÁFA
(ebből felhasználási jog ellenértéke:
1 360 000 Ft + ÁFA)
I. Előkészítési fázis 2) Koncepció készítési rész: Fix átalány díj: 34 000 000 Ft + ÁFA
10 200 000 Ft + ÁFA)
I. Előkészítési fázis 3) Vázlatterv készítési rész: Fix átalány díj: 54 400 000 Ft + ÁFA
16 320 000 Ft +ÁFA)
II. Engedélyezési terv fázis:
Fix átalány díj:
333 873 000 Ft + ÁFA
[100 162 000] Ft + ÁFA)
III. Kiviteli terv fázis:
III. Kiviteli terv fázis: III.1) 1. ütem UG épület
Fix átalány díj: 99 732 000 Ft + ÁFA
[29 920 000] Ft + ÁFA)
III. Kiviteli terv fázis: III.2) 2. ütem UD+UE épület
Fix átalány díj: 124 395 000 Ft + ÁFA
[37 319 000] Ft + ÁFA)
III. Kiviteli terv fázis: III.3) R0+F0 klimatizálás
Fix átalány díj: 20 000 000 Ft + ÁFA
[6 000 000] Ft + ÁFA)
B. Opciós feladatok
IV. Művezetési fázis Művezetési
feladatok rész:
Egy mérnöknap ellenértéke: 80 000 Ft
+ ÁFA
576 mérnöknap alapján maximálisan:
46 080 000 Ft + ÁFA