Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 487709-2019
Magyarország-Budapest: Gyalogos felüljáró építése
2019/S 201-487709
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Székesfehérvár vasútállomás gyalogos felüljáró
Hivatkozási szám: EKR000335052019
II.1.2)Fő CPV-kód
45233261 Gyalogos felüljáró építése
II.1.4)Rövid meghatározás:
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
31527270 Peronlámpák
45210000 Magasépítési munka
45231400 Erősáramú vezeték építése
45234100 Vasútépítés
45234116 Pályaépítés
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Székesfehérvár vasútállomás vágányhálózata felett gyalogos felüljáró építés II ütem kivitelezési feladatainak elvégzése
Építési feladat
Hídépítés
— 76.6 m hosszú 8 vágányt keresztező acél felszerkezet, egy közbenső alátámasztással, két szélső alátámasztással, melyek közül a kezdőponti támasz az I. ütemben megépült,
— 73,12 m hosszú 9 vágányt keresztező vasbeton felszerkezet 3 közbenső alátámasztással, két szélső alátámasztással, melyek közül a kezdőponti támasz azonos az acél felszerkezet végponti alátámasztásával,
— 20,59 m hosszú acél lépcső, lejáró lépcső a közterületre,
— 19,65 m hosszú acél lépcső, a MÁV gépészeti telepre vezető lépcső,
— hídszerkezet lefedése és oldalburkolat építése 220,32 m hosszon a híd teljes hosszában
— Fel- lejáró lépcsők lefedése és oldalburkolat építése, 2 db lépcső, összesen 41,18 m hosszon,
— Peronra vezető lépcsők lefedése és oldalburkolat építése, 3 db lépcső, összesen 58,95 m hosszon,
— MÁV gépészeti telepre vezető lépcső lefedése és oldalburkolat építése, 19,65 m hosszon.
Útépítés
Üzemi út építése MÁV területen, a gépészeti telep megközelítésére 60 m hosszon.
Vasútépítés
Az acélszerkezet közbenső alátámasztásának megépítése érdekében a XVI-XVII. számú vágányok hossza csökken,
— el kell bontani a régi 112-es kitérőt, a helyén folyó vágányt kell építeni,
— a XVII. számú vágányba be kell építeni az új 100-as kitérőt a XVI-XVII. számú vágányokra vezető csatlakozó vágányszakaszokkal,
— el kell bontani a XVI. számú vágány kieső szakaszát
Vasúti villamos felsővezeték
— Az I. ütem lefedési és oldalburkolat építési munkáit és az acél felszerkezetű műtárgyat villamosított vágányok felett kell megépíteni,
— A vasútépítési munkáknak megfelelően át kell alakítani a villamos felsővezetéket
Közművek
— Ki kell építeni a műtárgy közműcsatlakozásait,
— az építési munkákkal érintett meglévő közműveket ki kell váltani, illetve védelembe kell helyezni.
A feladat további részletes ismertetését a dokumentáció tartalmazza.