Services - 48831-2023
Grèce-Athènes: Services d'analyse technique ou services de conseil
2023/S 018-048831
Avis de marché
Services
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Διακήρυξη Διεθνούς Διαγωνισμού αξίας άνω των ορίων με σκοπό τη σύναψη Συμφωνίας – Πλαίσιο
II.1.2)Code CPV principal
71621000 Services d'analyse technique ou services de conseil
II.1.4)Description succincte:
Διακήρυξη Διεθνούς Διαγωνισμού αξίας άνω των ορίων με σκοπό τη σύναψη Συμφωνίας – Πλαίσιο για τη «Παροχή συμβουλευτικών υπηρεσιών και εξειδικευμένη τεχνική υποστήριξη στην παρακολούθηση και παραλαβή των μελετών που θα υλοποιηθούν στο πλαίσιο του έργου 16931 του Εθνικού Σχεδίου Ανάκαμψης και Ανθεκτικότητας από το Υπουργείο Τουρισμού»
II.1.5)Valeur totale estimée
Valeur hors TVA: 3 189 550.00 EUR
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)
73220000 Services de conseil en développement
79111000 Services de conseil juridique
79411100 Services de conseil en développement des entreprises
II.2.4)Description des prestations:
Αντικείμενο της συμφωνίας-πλαίσιο είναι η παροχή συμβουλευτικών υπηρεσιών και η εξειδικευμένη τεχνική υποστήριξη στην παρακολούθηση και παραλαβή των μελετών και ερευνών που θα απαιτηθούν για την υλοποίηση των δράσεων του έργου 16931 του Υπουργείου Τουρισμού που έχουν ενταχθεί στο Εθνικό Σχέδιο Ανάκαμψης και Ανθεκτικότητας.
Το έργο της παροχής συμβουλευτικών υπηρεσιών και εξειδικευμένης τεχνικής υποστήριξης στην παρακολούθηση και παραλαβή των μελετών και ερευνών για το έργο 16931 του Υπουργείου ομαδοποιείται ως εξής:
Ομάδα Υπηρεσιών 1: Υποστήριξη του φορέα υλοποίησης στην οργάνωση των διαδικασιών για την επίβλεψη των μελετών/ερευνών
Ομάδα Υπηρεσιών 2: Υποστήριξη της παρακολούθησης υλοποίησης του φυσικού αντικειμένου των μελετών/ερευνών.
Ομάδα Υπηρεσιών 3: Παροχή υπηρεσιών για την επιβεβαίωση συμμόρφωσης των παραδοτέων κάθε μελέτης/έρευνας με τις προδιαγραφές του έργου.
Ο Σύμβουλος που θα επιλεγεί θα κληθεί να παρέχει υπηρεσίες συμβούλου σε ειδικότερα έργα των φορέων υλοποίησης του Υπουργείου, όπως αποφασισθεί από αυτό, και σε συνεργασία με τις υπηρεσίες του Υπουργείου και το Σύμβουλο Διαχείρισης Έργων (PMO).