II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
“Materiale sanitare si materiale consumabile diverse’’ pentru Spitalul Clinic de Obstetrica si Ginecologie « Cuza Voda » Iasi
Referenznummer der Bekanntmachung: 4701320_2021_PAAPD1301501
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
“ Materiale sanitare si materiale consumabile diverse ” pentru Spitalul Clinic de Obstetrica si Ginecologie « Cuza Voda » Iasi conform caietului de sarcini-acord cadru 24 luni. Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare cu 11 zile inainte de termenul limita de depunere al ofertelor.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 2 460 768.84 RON
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 52
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 52
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
LOT 12 - Mese / camp de izolare 10 x 100 cm sterile cu fir radioopac tesut
Los-Nr.: 12
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33160000 Operationstechnik
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Conform caietului de sarcini
LOT 14- PUNGI ASPIRAȚIE CU VACUUM (BURDUF 500 ML)
Los-Nr.: 14
LOT 45. DISPOZITIV SUSTINERE SONDA INTUBATIE
Los-Nr.: 45
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 7
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33170000 Anästhesie und Reanimation
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
Conform caietului de sarcini.
LOT 2-SONDE ASPIRATIE CH 14 (ADULTI)
Los-Nr.: 2
LOT 35- Fir autoblocant cu ancore unidirect.STRATAFIX SPIRAL PDS PLUS 2/0, 30 cm, ac 36 cm, curb ½
Los-Nr.: 35
LOT 41. ACE DE INJECTIE G21 VERZI
Los-Nr.: 41
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 6
LOT 11 - Comprese din tifon sterile 10 x 10 cm cu fir radioopac tesut
Los-Nr.: 11
LOT 50. Urocultoare 100ml sterile
Los-Nr.: 50
LOT 42. ACE INFILTRATIE 0.9*70
Los-Nr.: 42
LOT 27- Fir de sutura resorbabil , absorbtie termen lung , monofilament , polidioxanona , lungime 70-90 cm , cu ac rotund , standard , curbura 3/8, 20-27 mm ; NR 2/0 USP (3 EP)
Los-Nr.: 27
LOT 46. SONDA/CANULA RECTALA CH10
Los-Nr.: 46
LOT 32- Fir sutura neresorbabil , matase , multifilament ; ac 18-20 mm 3/8 cerc triunghiular ; lungime fir 75-90 cm ; NR.2/0
Los-Nr.: 32
LOT 39-PANSAMENT HIPOALERGENIC ADEZIV PENTRU SECTIA NOU NASCUTI PREMATUR
Los-Nr.: 39
LOT 15 - Fir sutură resorbabil polyglycolic, multifilament, fără ac, lungime 150 cm , NR 0
Los-Nr.: 15
LOT 23- Fir de sutura , absorbtie termen mediu , monofilament , gliconat , lungime 70-90 cm , cu ac triunghiular , standard , curbura 3/8 cerc , 19-26 mm ; NR 3/0 USP (2 EP)
Los-Nr.: 23
LOT 24- Fir de sutura resorbabil , absorbtie termen lung , monofilament , polidioxanona , lungime 70-90 cm , cu ac triunghiular , standard , curbura 3/8 , 20-27 mm ;NR 3/0 USP (2 EP)
Los-Nr.: 24
LOT 8-SET TUBULATURA (TUBURI GOFRATE)
Los-Nr.: 8
LOT 20 -Fir sutură resorbabil polyglycolic, multifilament, cu ac triunghiular 3/8 cerc , 16.3 – 24.3 mm ,lungime 90-100 cm , NR 3-0
Los-Nr.: 20
LOT 48. COMPRESE NETESUTE PLIATE STERILE
Los-Nr.: 48
LOT 33- Fir sutura neresorbabil , matase , multifilament ;ac 18-20 mm 3/8 cerc triunghiular ; lungime fir 75-90 cm ; NR.3/0
Los-Nr.: 33
LOT 28- Fir de sutura resorbabil , absorbtie termen lung , monofilament , polidioxanona , lungime 150 cm , cu ac rotund cu micro varf taietor , standard , curbura 1/2, 30-48 mm , fir tip bucla (LOOP) ; NR 1 USP (4 EP)
Los-Nr.: 28
LOT 29- Fir sutura neresorbabil , matase , multifilament , acoperit ; fara ac , lungime fir 250-500 cm ; pachet cu o bobina ; NR.2
Los-Nr.: 29
LOT 49. PLASTURI STERILI FIXATORI BRANULA 4/5CM
Los-Nr.: 49
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 52
LOT 40. PUNGA COLECTOARE SECRETII LINER QINPOT
Los-Nr.: 40
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
LOT 44. SONDE DUBLU CURENT
Los-Nr.: 44
LOT 26- Fir de sutura resorbabil , absorbtie termen lung , monofilament , polidioxanona , lungime 70-90 cm , cu ac triunghiular , standard , curbura 3/8, 20-27 mm ; NR 2/0 USP (3 EP)
Los-Nr.: 26
LOT 17 - Fir sutură resorbabil polyglycolic, multifilament, cu ac triunghiular 3/8 cerc, 25-30 mm, lungime 90 cm , NR 0
Los-Nr.: 17
LOT 19-Fir sutură resorbabil polyglycolic, multifilament, cu ac triunghiular 3/8 cerc , 19 – 24.3 mm , lungime 90 cm , NR 2-0
Los-Nr.: 19
LOT 9- PUNGI COLECTOARE / DRENAJ (PUNGI COLECTOARE SAN 1500ML)
Los-Nr.: 9
LOT 5-SONDE GASTRICE CH14
Los-Nr.: 5
LOT 31- Fir sutura neresorbabil , matase , multifilament , acoperit ; fara ac , lungime fir 150 cm ; pachet cu o bobina ; NR.0
Los-Nr.: 31
LOT 43. ACE RECOLTA 1.2*40 18 G
Los-Nr.: 43
LOT 18 - Fir sutură resorbabil polyglycolic, multifilament, cu ac triunghiular ½ cerc, 40mm, lungime 90 cm , NR 1
Los-Nr.: 18
LOT 10- Izolatoare 75 x 90 cm
Los-Nr.: 10
LOT 34- Fir sutura neresorbabil , matase , multifilament ; ac 17-20 mm 3/8 cerc triunghiular ; lungime fir 75-90 cm ; NR.4/0
Los-Nr.: 34
LOT 13- ENDOBAG-SACI PENTRU EXTRACTIE LAPAROSCOPICA A PIESELOR
Los-Nr.: 13
LOT 47. HARTIE FAX PENTRU EKG BTL 08
Los-Nr.: 47
LOT 25- Fir de sutura resorbabil , absorbtie termen mediu , monofilament , gliconat , 3/0 USP (2 EP), lungime 70-90 cm , cu ac rotund , standard , curbura 1/2, 20-27 mm ; NR 3/0 USP (2 EP)
Los-Nr.: 25
LOT 22 - Fir sutură resorbabil polyglycolic, polifilament, buclă pentru ligaturi laparoscopice , fără ac, lungime > 40cm , NR 2/0 ,NR 0 ,NR 1 ( endoloop ), cu mâner plastic cu posibilitate de rupere la strângerea lațului
Los-Nr.: 22
LOT 51. Urocultoare 60ml sterile
Los-Nr.: 51
LOT 16 - Fir sutură resorbabil polyglycolic, multifilament, fără ac, lungime 150 cm , NR 2
Los-Nr.: 16
LOT 37. Bratari identificare adulti
Los-Nr.: 37
LOT 38. SET ASPIRATIE CHIRUGICALA CANULA+TUB
Los-Nr.: 38
LOT 30- Fir sutura neresorbabil , matase , multifilament , acoperit ; fara ac , lungime fir 150 cm ; pachet cu o bobina ; NR.1
Los-Nr.: 30
LOT 36. Manusi examinare celofan
Los-Nr.: 36
LOT 21 -Fir sutură resorbabil polyglycolic, multifilament, cu ac rotund 1/2 cerc , 16.3 – 24.3 mm ,lungime 90-100 cm , NR 3-0
Los-Nr.: 21
LOT 3-SONDE ENDOTRAHEALE ADULTI
Los-Nr.: 3