Figyelem: programozási hibák miatt az e-hirdetmények megjelenítése jelenleg nem tökéletes. Már dolgozunk a probléma megoldásán. További tudnivalókért és útmutatásért kérjük, látogasson el erre az oldalra.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Árubeszerzések - 489536-2023
Magyarország-Külterület: Állati takarmányok
2023/S 154-489536
Tájékoztató az eljárás eredményéről
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
„Állati takarmányok beszerzése-2023”
Hivatkozási szám: EKR000567022023
II.1.2)Fő CPV-kód
15700000 Állati takarmányok
II.1.4)Rövid meghatározás:
Állati takarmányok beszerzése a Nyíregyházi Állatpark Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság részére, részajánlattétel biztosításával az alábbiak szerint:
- 1. rész: Fagyasztott termékek beszerzése,
- 2. rész: Marhahús beszerzése,
- 3. rész: Takarmányok beszerzése,
- 4. rész: Réti széna beszerzése
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: igen
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
Fagyasztott termékek beszerzése
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)
15220000 Fagyasztott hal, halfilé és egyéb halhús
15710000 Takarmánykészítmények haszon- és egyéb állatok számára
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A Nyíregyházi Állatpark Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság részére állatok etetéséhez fagyasztott termékek beszerzése a közbeszerzési dokumentumokban részletezettek szerint, 12 hónapra.
A beszerzésre kerülő fagyasztott termékek a következők (termék megnevezés, beszerzendő mennyiség, és mennyiségi egység):
Hering(Atlanti)-Clupea Herengus: 11500 kg
Makréla-Scomber Scombus: 4500 kg
Hering(Balti)-Clupea Herengus: 11500 kg
Capelin - mallotus-willosus: 2000 kg
Eperlan lazac-Osmerus Eperlanus: 2000 kg
Tőkehal(tengeri)-Haddock and witting blue: 1000 kg
Polip squid/Loligo opalescens2022 L.vulg./loligo duvauceli/ilex argentius: 800 kg
Paphia undulate mussel: 300 kg
Kagyló(Mytilus edulis): 200 kg
Ajánlatkérő a fenti mennyiségek tekintetében +30 % mennyiségre opciós jogot köt ki (Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 6:225. § (1) bekezdés). Ajánlatkérő az opciós jog gyakorlására a szerződés 12 hónapos időtartama alatt jogosult.
A nyertes ajánlattevő feladata a fagyasztott termékek teljesítési helyre történő leszállítása, a közbeszerzési dokumentumban foglalt rendszerességgel, csomagolással és feltételek szerint.
A beszerzendő termékek részletes feltételeit a közbeszerzési dokumentumok részét képező "Termék adatok" megnevezésű dokumentumok tartalmazzák. Ahol Ajánlatkérő több termék típust megjelöl, azon tételek esetében Ajánlatkérő bármelyik megajánlást elfogadja.
A fagyasztott termékek részletes műszaki paramétereit a közbeszerzési dokumentum tartalmazza.
Ajánlatot a közbeszerzési dokumentumban előírt valamennyi, vagy az azzal - a dokumentációban szereplő műszaki paraméterek tekintetében - egyenértékű termékre lehet tenni. A műszaki leírásban meghatározott követelmények, feltételek az ajánlatkérő minimális előírásai, az ajánlatkérő számára ezeknél kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termékekre is tehető ajánlat.
Ajánlatkérő felhívja a figyelmet arra, hogy a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46.§(3) bekezdésében foglaltak alapján, a közbeszerzési dokumentumban a meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit jellemzi, vagy típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra történő hivatkozások a közbeszerzés tárgyának egyértelmű,pontos és közérthető meghatározását szolgálják. Minden esetben a hivatkozás mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell. Az egyenértékűséget az ajánlattevőnek a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet VII. fejezete szerint kell igazolnia az ajánlatban.
Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy a szerződés keretszerződés jellegére ajánlatkérő nem vállal kötelezettséget a fenti termékeket érintő mennyiségek (meghosszabbított)szerződéses időszak alatti teljes megrendelésére.
Marhahús beszerzése
Rész száma: 2
15111100 Marhahús
A Nyíregyházi Állatpark Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság részére állatok etetéséhez, állati fogyasztásra szánt marhahús beszerzése a közbeszerzési dokumentumokban részletezettek szerint, 12 hónapra.
A beszerzésre kerülő marhahús termékek a következők (termék megnevezés, beszerzendő mennyiség, és mennyiségi egység):
- csontos marhahús (beef bone in): 2000 kg
- csont nélküli marhahús (beef without bone): 2000 kg
- marhaszív (beef heart): 300 kg
Ajánlatkérő a fenti mennyiségek tekintetében +30 % mennyiségre opciós jogot köt ki (Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 6:225. § (1) bekezdés). Ajánlatkérő az opciós jog gyakorlására a szerződés 12 hónapos időtartama alatt jogosult A nyertes ajánlattevő feladata a marhahús teljesítési helyre történő leszállítása, a közbeszerzési dokumentumban foglalt rendszerességgel, csomagolással és feltételek szerint.
A marhahús részletes műszaki paramétereit a közbeszerzési dokumentum tartalmazza.
Takarmányok beszerzése
Rész száma: 3
15712000 Száraztakarmány
A Nyíregyházi Állatpark Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság részére állatok etetéséhez takarmányok beszerzése a közbeszerzési dokumentumokban részletezettek szerint, 12 hónapra.
A beszerzésre kerülő takarmány termékek a következők:
Acacia gum: 6 kg
Tamarin tápszer(Tamarin Cake): 80 kg
Lombevő majom takarmánykeverék(Leaf Eater Pellet): 150 kg
Magas rostartalmú főemlős takarmánykeverék(High Fiber): 150 kg
Takarmánykeverék fűevő patásoknak(Graazer): 1000 kg
Vitaminkészitmény halevő állatoknak(Fish Eater Tablet): 25000 tabs
Tápszer rovarevő állatoknak(Insectivore Powder): 125 kg
Flagmingó tenyész takarmánykeverék(Breed): 250 kg
Flamingó általános takarmánykeverék(Maintenance): 250 kg
Daru általános takarmánykeverék(Crane Breed): 80 kg
Daru tenyész takarmánykeverék(Crane Maintanence): 160 kg
Ajánlatkérő a fenti mennyiségek tekintetében +30 % mennyiségre opciós jogot köt ki (Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 6:225. § (1) bekezdés). Ajánlatkérő az opciós jog gyakorlására a szerződés 12 hónapos időtartama alatt jogosult A nyertes ajánlattevő feladata a takarmányok teljesítési helyre történő leszállítása, a közbeszerzési dokumentumban foglalt rendszerességgel, csomagolással és feltételek szerint.
A takarmányok részletes műszaki paramétereit a közbeszerzési dokumentum tartalmazza.
Ajánlatkérő felhívja a figyelmet arra, hogy a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46.§(3) bekezdésében foglaltak alapján, a közbeszerzési dokumentumban a meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit jellemzi, vagy típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra történő hivatkozások a közbeszerzés tárgyának egyértelmű,pontos és közérthető meghatározását szolgálják. Minden esetben a hivatkozás mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell.
Az egyenértékűséget az ajánlattevőnek a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet VII. fejezete szerint kell igazolnia az ajánlatban.
Réti széna beszerzése
Rész száma: 4
A Nyíregyházi Állatpark Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság részére réti széna szállítása a közbeszerzési dokumentumokban részletezettek szerint, 12 hónapra. 900 db körbála réti széna, valamint 3500 db kis kockabála réti széna.
Ajánlatkérő elvárásai a szállítandó réti széna tekintetében:
- kis kockabála 2023-ban kaszált, 2023-ban beszállított 3500 db
- körbála 2023-ban kaszált, 2023-ban, illetve tárolókapacitást figyelembe véve 2024- ben beszállított
A bálák tömörek, körbála esetén szabályos henger formájúak, beázástól, penésztől mentesek, legalább 2,5 sor háló legyen rajtuk, melyek szakadástól mentesek, a bálák nedvesség tartalma ne haladja meg a 15%-ot, a széna legyen zöldszáraz, mentes nádtól, gyomoktól, mérgező növényektől, fás szárú növényi anyagoktól, fém és műanyag szennyező anyagoktól, kisméretű bála esetén a bálák tömörek és beázástól, penésztől mentesek. A bálák nedvesség tartalma ne haladja meg a 15%-ot, a széna legyen zöldszáraz, mentes nádtól, gyomoktól, mérgező növényektől, fás szárú növényi anyagoktól, fém és műanyag szennyező anyagoktól.
Ajánlatkérő a fenti mennyiségek tekintetében +30 % mennyiségre opciós jogot köt ki (Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 6:225. § (1) bekezdés). Ajánlatkérő az opciós jog gyakorlására a szerződés 12 hónapos időtartama alatt jogosult A nyertes ajánlattevő feladata a réti széna teljesítési helyre történő leszállítása, a közbeszerzési dokumentumban foglalt rendszerességgel, csomagolással és feltételek szerint.