II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Advisory Services in the field of Facilities Management (FM) and Real Estate (RE)
Reference number: 1574
II.1.2)Main CPV code71315200 Building consultancy services
II.1.4)Short description:
The aim of this call for tenders is to procure facilities management-expert and real estate-expert external advisory and consultancy services; the advisory and consultancy contracts resulting from this call for tender with external providers should aim at making sure that the buildings management office division (BMO) provides its support in the most efficient manner and brings added value to the facilities services delivered by the building and logistics department (BLD) as a whole.
In other words, the consultancy and advisory contracts included in this procurement procedure will assist BMO in meeting its mission goals and improve BLD’s performance as an ‘internal FM services provider’ within the EIB.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 8 700 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for maximum number of lots: 3
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)71315200 Building consultancy services
71315210 Building services consultancy services
II.2.4)Description of the procurement:
The provision of facility services at the EIB is heavily outsourced at the operational level whilst management strategic decision-making and design remains in-house. This lot covers advisory and consultancy services supporting BMO Division aiming to ensure strategic alignment between EIB’s primary/core banking activities and the facility services.
These services will be provided by taking into due account the missions and goals of the EIB as a whole. The EIB is the EU’s bank/MLI (Multilateral Lending Institution) based in Luxembourg; all EU Member States become shareholders upon accession to the EU (EIB is the only bank owned by and representing the interests of the European Union Member States).
The delivery of the services under this lot requires the service provider to be abreast of EIB’s primary activities (thus, the overall context of e.g. the European Union and of the other international financial institutions as a whole is of paramount importance) and also of FM best practices, being ready to identify the necessary links between the strategy in the core activities and in the one in the support activities/facilities services (e.g. propose strategical alignments).
II.2.1)Title:
Facility Services Procurement Consultancy Services
Lot No: 2
79418000 Procurement consultancy services
The delivery of facility services at EIB has an important outsourced component. The overall purpose of this lot is to ensure the EIB gets the maximum value for money through the procurement process in complying with EU procurement procedures and EIB’s internal rules (procurement at the EIB is done in accordance with the EIB’s corporate and technical assistance procurement guide, which is largely based on Directive 2014/24/EU).
This lot covers consultancy services aiming to support BMO Division along the whole procurement process:
— from the definition of the acquisition approach (e.g. lots breakdown, scope, term, maximum price),
— to the drafting of the specific requirements for each particular procurement process (leading to the set-up of sound service level agreements (SLAs) and of the corresponding key performance indicators (KPIs) allowing for monitoring the facility service delivery),
— specific support needed for procedures involving competitive negotiations or dialogue with candidates and tenderers,
— up until a contract’s signature.
Moreover, Lot 2 will be tasked with providing quality advice on whether facility services cover all business needs following FM strategy and are delivered according to best practices, run benchmarking exercises upon request, and provide the necessary insight to facilitate unfolding and detailing the tactical level, in order to ensure that any strategic decision or change is actionable at the operational level.
Facility Services Delivery and Transversal Issues, Consultancy and Support Services
Lot No: 3
This lot covers support to BMO Division mainly during the execution/performance phase of the contracts and globally during the delivery of services to end-users and aims at ensuring that the actual provision of facility services reaches the required effectiveness and efficiency — regardless of it being delivered in-house or outsourced. In this context, stages like planning, monitoring and control must be fully covered by this lot.
This lot covers also covers other transversal services across BLD, providing support to BMO Division within broad horizontal policies such as the framework of quality and environmental assurance systems (definition, implementation, audit, control, and continuous improvement). This lot also encompasses reporting and document management.
Real Estate Consultancy and Support Services
Lot No: 4
II.2.2)Additional CPV code(s)70000000 Real estate services
71315200 Building consultancy services
The EIB requires to carry out specific missions to support the EIB with the management of its real-estate portfolio; each mission or assignment needs to take into account the specific needs of the EIB as well as country factors and the market environment; assignments under this lot include:
(a) real estate portfolio management and advisory services;
(b) transaction management services (standard services);
(c) project management, space planning and management.
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Servicios de asesoramiento en el ámbito de la gestión de instalaciones y bienes inmuebles
Número de referencia: 1574
II.1.2)Código CPV principal71315200 Servicios de consultoría en materia de edificios
II.1.4)Breve descripción:
El objetivo de esta convocatoria de licitación es contratar servicios externos de asesoramiento y consultoría expertos en gestión de instalaciones y servicios inmobiliarios. Los contratos de asesoría y consultoría resultantes de esta licitación con proveedores externos deberán garantizar que la división de la oficina de administración de edificios (BMO) proporcione su apoyo de la manera más eficiente y brinde valor agregado a los servicios de las instalaciones prestados por el departamento de construcción y logística (BLD) en su conjunto.
En otras palabras, los contratos de consultoría y asesoramiento incluidos en este procedimiento de contratación ayudarán a la BMO a cumplir sus objetivos de misión y mejorarán el desempeño del BLD como «proveedor de servicios de gestión de instalaciones interno» dentro del BEI.
II.1.5)Valor total estimadoValor IVA excluido: 8 700 000.00 EUR
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: sí
Pueden presentarse ofertas para número máximo de lotes: 3
II.2)Descripción
II.2.1)Denominación:
Enfoque y estrategia de gestión de instalaciones
Lote nº: 1
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)71315200 Servicios de consultoría en materia de edificios
71315210 Servicios de consultoría en acometidas de edificios
II.2.4)Descripción del contrato:
La prestación de servicios de instalaciones en el BEI se subcontrata en gran medida a nivel operativo, mientras que la toma de decisiones estratégicas de gestión y el diseño permanecen dentro de la empresa. Este lote cubre los servicios de asesoramiento y consultoría que respaldan a la División de la BMO con el objetivo de garantizar la alineación estratégica entre las actividades bancarias principales/centrales del BEI y los servicios de las instalaciones.
Estos servicios se prestarán teniendo en cuenta las misiones y objetivos del BEI en su conjunto. El BEI es el banco/IMP (Institución Multilateral de Préstamos) de la UE con sede en Luxemburgo; todos los Estados miembros de la UE se convierten en accionistas del mismo al ingresar a la UE (el BEI es el único banco que es propiedad de los Estados miembros de la Unión Europea y que representa sus intereses).
La prestación de los servicios bajo este lote requiere que el proveedor de servicios esté al tanto de las actividades principales del BEI (por lo tanto, es de suma importancia el contexto general de, por ejemplo, la Unión Europea y las demás instituciones financieras internacionales en su conjunto) así como de las mejores prácticas de gestión de instalaciones. Asimismo, debe ser capaz de identificar los vínculos necesarios entre la estrategia en las actividades centrales y en la de las actividades de apoyo/servicios de instalaciones (por ejemplo, proponer alineamientos estratégicos).
Servicios de consultoría para la adquisición de servicios de instalaciones
Lote nº: 2
79418000 Servicios de consultoría en aprovisionamiento
La prestación de servicios de instalaciones en el BEI tiene un importante componente subcontratado. El propósito general de este lote es garantizar que el BEI obtenga la máxima rentabilidad a través del proceso de contratación al tiempo que cumple con los procedimientos de contratación de la UE y las normas internas del BEI (la contratación en el BEI se realiza de acuerdo con la guía de contratación de asistencia técnica y corporativa del BEI, que se basa en gran medida en la Directiva 2014/24/UE).
Este lote cubre servicios de consultoría con el objetivo de apoyar a la División de la BMO a lo largo de todo el proceso de contratación:
— desde la definición del enfoque de adquisición (por ejemplo, desglose de lotes, alcance, plazo, precio máximo),
— a la redacción de los requisitos específicos para cada proceso de adquisición en particular (que conduzca a la creación de acuerdos de nivel de servicio sólidos y de los correspondientes indicadores clave de rendimiento que permitan supervisar la prestación del servicio de la instalación),
— apoyo específico necesario para procedimientos que impliquen negociaciones competitivas o diálogo con candidatos y licitadores,
— hasta la firma de un contrato.
Además, el lote 2 se encargará de proporcionar asesoramiento de calidad sobre si los servicios de las instalaciones cubren todas las necesidades comerciales siguiendo la estrategia de gestión de recursos y se prestan de acuerdo con las mejores prácticas, ejecutan ejercicios de evaluación comparativa a pedido y proporcionan la información necesaria para facilitar el despliegue y detallar el nivel táctico, a fin de garantizar que la decisión estratégica o cambio sea procesable a nivel operativo.
Prestación de servicios de instalaciones y cuestiones transversales, servicios de consultoría y apoyo
Lote nº: 3
Este lote cubre el apoyo a la División de la BMO principalmente durante la fase de ejecución/implementación de los contratos y globalmente durante la prestación de servicios a los usuarios finales y tiene como objetivo garantizar que la prestación real de los servicios de las instalaciones alcance la efectividad y eficiencia requeridas, independientemente de si su entrega se lleva a cabo a nivel interno o como subcontratación. En este contexto, este lote debe cubrir completamente etapas como la planificación, la supervisión y el control.
Este lote también cubre otros servicios transversales del BLD, proporcionando apoyo a la División de la BMO dentro de políticas horizontales amplias como el marco de los sistemas de calidad y garantía medioambiental (definición, implementación, auditoría, control y mejora continua). Este lote también abarca la gestión de informes y documentos.
Servicios de consultoría y apoyo inmobiliario
Lote nº: 4
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)70000000 Servicios inmobiliarios
71315200 Servicios de consultoría en materia de edificios
El BEI requiere llevar a cabo misiones específicas para dar apoyo a la gestión de su cartera de bienes inmuebles; cada misión o tarea debe tener en cuenta las necesidades específicas del BEI, así como los factores del país y el entorno del mercado. Las tareas de este lote incluyen:
a) gestión de la cartera de bienes inmuebles y servicios de asesoramiento;
b) servicios de gestión de transacciones (servicios estándar);
c) gestión de proyectos, planificación y gestión del espacio.
II osa: Ese
II.1)Hanke kogus või ulatus
II.1.1)Nimetus:
Nõustamisteenused rajatiste haldamise ja kinnisvara valdkonnas
Viitenumber: 1574
II.1.2)CPV põhikood71315200 Hoonestusnõustamisteenused
II.1.4)Lühikirjeldus:
Kõnealuse pakkumiskutse eesmärk on asutuseväliste rajatiste haldamise ekspertide ja kinnisvaraekspertide nõustamisteenuste hankimine; asutusteväliste hankijatega pakkumiskutse alusel sõlmitavate nõustamislepingute eesmärk on tagada, et hoonehaldusbüroo allüksus pakuks kõige tõhusamal viisil toetust ja lisandväärtust hoonete ja logistika osakonnale tervikuna rajatiste jaoks vajalike teenuste osutamisel.
Teisisõnu, kõnealuse hankemenetluse nõustamisteenuste lepingud aitavad hoonehaldusbürool täita oma ülesandeid ja parandada hoonete ja logistika osakonna tulemusi rajatiste haldamise teenuse asutusesisese osutajana EIPs.
II.1.5)Eeldatav kogumaksumus või suurusjärkMaksumus käibemaksuta: 8 700 000.00 EUR
II.1.6)Teave osade kohtaHankeleping on jaotatud osadeks: jah
Pakkumusi võib esitada maksimaalne osade arv: 3
II.2)Kirjeldus
II.2.1)Nimetus:
Rajatiste haldamise käsitlusviis ja strateegia
Osa nr: 1
II.2.2)CPV lisakood(id)71315200 Hoonestusnõustamisteenused
71315210 Ehitusteenuste nõustamisteenused
II.2.4)Hanke kirjeldus:
Tegevuslikul tasandil on EIPs rajatiste haldamine suures osas tellitud väljast, kuid strateegilisi juhtimisotsuseid tehakse ja kavandatakse asutuse sees. Kõnealune osa hõlmab hoonehaldusbüroo allüksust toetavaid nõustamisteenuseid eesmärgiga tagada strateegiline kooskõla EIP peamise/põhilise pangandustegevuse ja rajatiste haldamise vahel.
Teenuste pakkumisel tuleb arvesse võtta EIP ülesandeid ja eesmärke tervikuna. EIP on ELi pank / mitmepoolne laenu andev krediidiasutus asukohaga Luxembourgis; kõik ELi liikmesriigid saavad ELiga liitudes selle aktsionärideks (EIP on ainus pank, mille omanikeks on Euroopa Liidu liikmesriigid, kelle huve pank esindab).
Kõnealuse osa alusel teenuste osutamiseks peab teenuseosutaja olema kursis EIP põhitegevusega (st, et nt Euroopa Liidu ja muude rahvusvaheliste finantsinstitutsioonide üldine kontekst tervikuna on ülioluline), samuti rajatiste haldamise parimate tavadega, olema valmis välja selgitama põhitegevuse strateegia ja tugitegevuste / rajatiste haldamise teenuste strateegia vahelisi vajalikke seoseid (s.o teha ettepanekuid strateegiliseks ühtlustamiseks).
Rajatiste haldamise teenuste hankenõustamisteenused
Osa nr: 2
79418000 Hankenõustamisteenused
EIP rajatiste haldamise teenused on olulisel määral väljast tellitud. Osa üldeesmärk on tagada EIP-le hankeprotsessi kaudu majanduslikult soodsaim pakkumine vastavalt ELi hankemenetlusele ja EIP sisereeglitele (EIPs toimuvad hanked EIP ettevõtte ja tehnilise abi hangete läbiviimise juhendi alusel, mis põhineb suuresti direktiivil 2014/24/EL).
Kõnealune osa hõlmab nõustamisteenuseid eesmärgiga toetada hoonehaldusbüroo allüksust kogu hankeprotsessi vältel:
– alates hankeviisi määratlemisest (nt osade jaotus, ulatus, tähtaeg, maksimaalne hind);
– kuni iga konkreetse hankeprotsessi erinõuete kirjeldamiseni (mis viib usaldusväärsete teenustaseme lepingute (SLA) koostamiseni ja sobilike tulemuslikkuse põhinäitajate (KPI) loomiseni, mis võimaldavad jälgida rajatiste haldamise teenuste osutamist);
– eritoetus, mida vajatakse menetluste korral, mis hõlmavad konkureerivaid läbirääkimisi või dialooge kandidaatide ja pakkujatega;
– kuni lõpuks lepingu allkirjastamiseni.
Lisaks on 2. osa alusel ülesandeks anda kvaliteetset nõu selle kohta, kas rajatiste haldamise strateegia kohaselt on rajatiste haldamise teenustega kõik ärilised vajadused kaetud ja kas neid osutatakse parimaid tavasid järgides, teha nõudmisel võrdlusuuringuid ning anda vajalik ülevaade, mis aitaks avada ja täpsustada taktikalist tasandit, et tagada, et mis tahes strateegilist otsust või muudatust saaks tegevuslikul tasandil kasutada.
Rajatiste haldamise teenuse osutamine ja valdkonnaülesed küsimused, nõustamine ja tugiteenused
Osa nr: 3
Kõnealune osa hõlmab tuge hoonehaldusbüroo allüksusele peamiselt lepingute täideviimise / teostamise etapis ja üleilmselt lõppkasutajatele teenuste osutamise ajal ja selle eesmärk on tagada, et rajatiste haldamise teenuseid osutatakse nõutava efektiivsuse ja tõhususega sõltumata sellest, kas seda osutatakse asutusesiseselt või -väliselt. Selles kontekstis hõlmab kõnealune osa täielikult järgmised etapid: kavandamine, seire ja kontroll.
Kõnealune osa hõlmab ka hoonete ja logistika osakonna valdkonnaüleseid teenuseid ning hoonehaldusbüroo allüksuse toetamist selliste üldiste horisontaalsete poliitikasuundumuste raames nagu kvaliteedi ja keskkonna tagamise süsteemid (määratlemine, rakendamine, audit, kontroll ja pidev täiendamine). Osa hõlmab ka aruandlust ja dokumendihaldust.
Kinnisvaraalase nõustamise ja toe teenused
Osa nr: 4
II.2.2)CPV lisakood(id)70000000 Kinnisvarateenused
71315200 Hoonestusnõustamisteenused
EIP vajab eriülesannete täitmist, millega toetatakse EIPd selle kinnisvaraportfelli haldamisel; iga ülesande või lähetuse puhul on vaja võtta arvesse nii EIP konkreetseid vajadusi kui ka riigiga seotud tegureid ja turukeskkonda; kõnelause osa ülesanded hõlmavad:
a) kinnisvaraportfelli haldamis- ja nõustamisteenuseid;
b) tehingute haldamise teenuseid (standardteenused);
c) projektijuhtimist, ruumide kavandamist ja haldamist.
Tá áthas orainn a fhógairt go mbeidh an leagan nua de thairseach TED ag dul beo an 29.01.2024 (dáta táscach - le deimhniú!) An bhfuil spéis agat eolas a fháil faoi na feidhmiúlachtaí nua, na feabhsuithe nua agus an tionchar ar na húsáideoirí? Tugaimid cuireadh duit cuairt a thabhairt ar ár n-alt agus tuilleadh eolais a fháil faoi na príomhathruithe nua agus na príomhfheidhmiúlachtaí nua.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Seirbhísí - 490017-2019
Lucsamburg-Lucsamburg: BEI - Seirbhísí Comhairleacha i réimse na Bainistíochta Saoráidí agus Réadmhaoine
2019/S 202-490017
Fógra conartha
Seirbhísí
II.1)Raon feidhme an tsoláthair
II.1.1)Teideal:
Seirbhísí Comhairleacha i réimse na Bainistíochta Saoráidí agus Réadmhaoine
Uimhir thagartha: 1574
II.1.2)Príomhchód CPV
II.1.4)Cur síos achomair:
Is í aidhm an ghlao seo ar thairiscintí seirbhísí comhairleacha agus comhairliúcháin seachtracha a bhfuil saineolas acu ar bhainistíocht agus ar réadmhaoin; ba cheart go mbeadh sé mar aidhm ag na conarthaí comhairleacha agus comhairliúcháin a eascraíonn as an nglao ar thairiscintí seo le soláthraithe seachtracha a chinntiú go soláthraíonn an rannán oifige bainistíochta foirgneamh a thacaíocht ar an mbealach is éifeachtaí agus go dtugann sí breisluach do na seirbhísí saoráidí a sheachadann roinn na bhfoirgneamh agus na lóistíochta ina iomláine.
I bhfocail eile, cabhróidh na conarthaí comhairliúcháin agus comhairleacha atá san áireamh sa nós imeachta soláthair seo leis an oifig bainistíochta foirgneamh chun a spriocanna misin a chomhlíonadh agus chun feidhmíocht roinn na bhfoirgneamh agus na lóistíochta a fheabhsú mar 'sholáthraí seirbhísí Bainistíochta Saoráidí inmheánacha' laistigh den BEI.
II.1.5)Luach iomlán measta
Luach gan CBL san áireamh: 8 700 000.00 EUR
II.1.6)Faisnéis faoi bhearta
Tá an conradh seo roinnte ina bhearta: tá
Féadfar tairiscintí a chur isteach le haghaidh na nithe a leanas uaslíon na mbeart: 3
II.2)Cur síos
II.2.1)Teideal:
Cur chuige agus Straitéis Bainistíochta Saoráidí
Uimhir an bhirt: 1
II.2.2)Cód(Cóid) CPV breise
II.2.4)Cur síos ar an soláthar:
Déantar soláthar seirbhísí saoráide ag BEI a sheachfhoinsiú go mór ar an leibhéal oibríochtúil agus tarlaíonn cinnteoireacht agus dearadh straitéiseach bainistíochta fós intí. Clúdaítear leis an mbeart seo seirbhísí comhairleacha agus comhairliúcháin a thacaíonn le rannán na hoifige bainistíochta foirgneamh arb é is aidhm dó ailíniú straitéiseach a chinntiú idir príomhghníomhaíochtaí baincéireachta lárnacha BEI agus na seirbhísí saoráide.
Soláthrófar na seirbhísí sin trí mhisin agus spriocanna BEI ina iomláine a chur san áireamh. Is é BEI banc an Aontais Eorpaigh/III (Institiúid Iasachtaí Iltaobhach) atá lonnaithe i Lucsamburg; déantar gach Ballstát den AE a bheith ina scairshealbhóirí tráth a n-aontachais leis an Aontas Eorpach (is é BEI an t-aon bhanc atá faoi úinéireacht agus a dhéanann ionadaíocht ar leasanna Bhallstáit an Aontais Eorpaigh).
Éilítear le seachadadh na seirbhísí faoin mbeart seo go mbeidh an soláthraí seirbhíse ar an eolas faoi phríomhghníomhaíochtaí BEI (mar sin, tá comhthéacs iomlán an Aontais Eorpaigh agus na n-institiúidí airgeadais idirnáisiúnta eile ina n-iomláine thar a bheith tábhachtach) agus freisin maidir le dea-chleachtais Bhainistíocht Saoráidí, a bheith réidh chun na naisc riachtanacha a shainaithint idir an straitéis sna bunghníomhaíochtaí agus an straitéis sna gníomhaíochtaí tacaíochta/seirbhísí saoráidí (e.g. ailíniú straitéiseach a mholadh).
Seirbhísí comhairliúcháin um sholáthar seirbhísí saoráidí
Uimhir an bhirt: 2
Tá comhpháirt thábhachtach sheachfhoinsithe ag baint le seachadadh seirbhísí saoráide ag BEI. Is é cuspóir foriomlán an bhirt seo a chinntiú go bhfaigheann BEI an t-uasluach ar airgead tríd an bpróiseas soláthair chun nósanna imeachta soláthair AE a chomhlíonadh agus rialacha inmheánacha an BEI (déantar soláthar ag BEI de réir threoir um sholáthar cúnaimh chorparáidigh agus theicniúil BEI, atá bunaithe go mór ar Threoir 2014/24/AE).
Clúdaítear leis an mbeart seo seirbhísí comhairliúcháin atá dírithe ar thacaíocht a thabhairt don rannán oifige bainistíochta foirgneamh feadh an phróisis soláthair ar fad:
— idir sainmhíniú ar an gcur chuige fála (e.g. miondealú na mbeart, raon feidhme, téarma, uasphraghas),
— agus dréachtú na gceanglas sonrach do gach próiseas soláthair ar leith (go dtí cur ar bun comhaontuithe fónta leibhéal seirbhíse (CLSanna) agus príomhtháscairí feidhmíochta comhfhreagracha (PFCanna) lena gceadaítear faireachán a dhéanamh ar sheachadadh na seirbhíse saoráide),
— tacaíocht shonrach a theastaíonn le haghaidh nósanna imeachta a bhaineann le caibidlíocht nó idirphlé iomaíoch le hiarrthóirí agus le tairgeoirí,
— anuas nó go sínítear an conradh.
Thairis sin, beidh sé de chúram ar Bheart 2 comhairle ardchaighdeáin a sholáthar maidir le cibé an gclúdaíonn seirbhísí saoráide na riachtanais ghnó go léir tar éis straitéis Bainistíochta Saoráidí agus iad a sheachadadh de réir dea-chleachtais, cleachtaí tagarmharcála a reáchtáil, arna iarraidh sin, agus an léargas riachtanach a sholáthar chun éascú a dhéanamh ar an leibhéal oirbheartaíochta agus é a shonrú, chun a chinntiú go bhfuil aon chinneadh nó athrú straitéiseach inghníomhaithe ar an leibhéal oibríochtúil.
Seachadadh Seirbhísí Saoráidí agus Saincheisteanna Trasnaí, Seirbhísí Comhairliúcháin agus Tacaíochta
Uimhir an bhirt: 3
Clúdaítear leis an mbeart seo tacaíocht do rannán na hoifige bainistíochta foirgneamh le linn chéim fhorghníomhaithe/fhorfheidhmithe na gconarthaí agus go domhanda le linn seirbhísí a sheachadadh d'úsáideoirí deiridh agus tá sé mar aidhm aige a chinntiú go sroicheann soláthar iarbhír na seirbhísí saoráide an éifeachtúlacht agus an éifeachtacht riachtanach — beag beann ar a sheachadadh intí nó a sheachfhoinsithe. Sa chomhthéacs seo, ní mór céimeanna mar phleanáil, faireachán agus rialú a bheith clúdaithe go hiomlán leis an mbeart seo.
Clúdaítear leis an mbeart seo freisin seirbhísí trasnaí eile ar fud roinn na bhfoirgneamh agus na lóistíochta ag soláthar tacaíochta do rannán na hoifige bainistíochta foirgneamh laistigh de bheartais chothrománacha leathana amhail creat na gcóras dearbhaithe cáilíochta agus comhshaoil (sainiú, cur chun feidhme, iniúchadh, rialú, agus feabhsú leanúnach). Cuimsítear sa bheart seo tuairisciú agus bainistíocht doiciméad.
Seirbhísí Comhairliúcháin agus Tacaíochta Réadmhaoine
Uimhir an bhirt: 4
70000000 Real estate services
Éilíonn BEI misin shonracha a dhéanamh chun tacú le BEI i mbainistiú a phunainne réadmhaoine; ní mór do gach misean nó sannachán riachtanais shonracha BEI mar aon le tosca tíre agus timpeallacht an mhargaidh a chur san áireamh; áirítear leis na sannacháin faoin mbeart seo:
(a) seirbhísí bainistíochta punainne réadmhaoine agus seirbhísí comhairleacha;
(b) seirbhísí bainistithe idirbheart (seirbhísí caighdeánacha);
(c) bainistíocht tionscadail, pleanáil agus bainistíocht spáis.