Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Fastighetsjour och larmbord – akut avhjälpande utanför ordinarie arbetstid
Referensnummer: 2022-1697
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4)Kort beskrivning:
Upphandlingen omfattar två anbudsområde, anbudsområde 1 Fastighetsjour och anbudsområde 2 Larmbord- akuta åtgärder utanför ordinarie arbetstid.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 20 000 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
79711000 Larmövervakningstjänster
98341130 Fastighetsskötsel
98341140 Vaktmästartjänster
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: