Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Oikeusrekisterikeskus - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Sovellusalustan konsultointipalvelu
Reference number: ORK/225/2023
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
Hankinnan kohteena on sovellusalustan konsultointipalvelu. Palvelulla tuetaan Oikeusministeriön hallinnonalan yhteisen sovellusalustahankkeen toteuttamista.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement:
Hankinnan kohteena on sovellusalustan konsultointipalvelu. Palvelulla tuetaan Oikeusministeriön hallinnonalan yhteisen sovellusalustahankkeen toteuttamista. Tarkempi kuvaus hankinnan kohteen sisällöstä löytyy tarjouspyynnön liitteestä hankinnan kohteen kuvaus (liite 1).
Sovellusalustan konsultointipalvelun työllistävimmän osuuden arvioitu kokonaiskesto on noin 12 kuukautta (1.8.2023 – 30.8.2024). Työn jaksotus ja toimeksiannon tarkennetut sisällölliset määritykset tehdään asiantuntijaresurssin ja projektipäällikön yhteistyönä toimeksiannon alussa.
Hankinnan ennakoitu arvo on 750 000€
Hankinnan kohteen kuvaus ja vähimmäisvaatimukset on kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä. Hankintayksikkö pyytää tarjoustanne sovellusalustan konsultointipalvelusta tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.