Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: SBN/2023:00086
II.1.2)CPV-Code Hauptteil77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Botkyrka Kommun har för avsikt att teckna ramavtal Skogstjänster med minst (1) upp till två (2) leverantörer i rangordning om möjligt. Inköp på avtalet omfattar skogsskötsel inklusive röjning och gallring.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 2 200 000.00 SEK
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion
77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
77231100 Bewirtschaftung forstwirtschaftlicher Ressourcen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skogstjänster
Referensnummer: SBN/2023:00086
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77200000 Skogstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77110000 Tjänster förknippade med jordbruksproduktion, 77200000 Skogstjänster, 77231000 Skogsskötsel, 77231100 Skötseltjänster för skogsresurser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen