Τα φυσικά πρόσωπα ή οι οργανισμοί που ενδιαφέρονται να συμπεριληφθούν σε κατάλογο πιθανών αναδόχων καλούνται να υποβάλουν αίτηση σύμφωνα με τους κανόνες που ορίζονται κάτωθι.
Κατόπιν εξέτασης των αιτήσεων που θα παραληφθούν, η αναθέτουσα αρχή θα καταρτίσει κατάλογο υποψηφίων ή πιθανών αναδόχων, οι οποίοι θα κληθούν ενδεχομένως στο μέλλον να ανταποκριθούν σε συγκεκριμένες προσκλήσεις υποβολής προσφορών.
Κάθε φορά που πρόκειται να συναφθεί μια ειδική σύμβαση, η αναθέτουσα αρχή θα αποστέλλει τη συγγραφή υποχρεώσεων σε όλους ή μερικούς από τους υποψήφιους του καταλόγου, οι οποίοι θα έχουν επιλεγεί βάσει των ειδικών κριτηρίων της εν λόγω σύμβασης.
Ο κατάλογος που θα προκύψει από την παρούσα προκήρυξη θα χρησιμοποιηθεί αποκλειστικά για συμβάσεις, η εκτιμώμενη αξία των οποίων είναι χαμηλότερη από τα όρια που ορίζονται στις σχετικές οδηγίες δημόσιων συμβάσεων της ΕΕ.
Η συμπερίληψη ενός υποψήφιου στον κατάλογο πιθανών αναδόχων σε καμία περίπτωση δεν διασφαλίζει ότι η αναθέτουσα αρχή θα καλέσει τον εν λόγω υποψήφιο να υποβάλει προσφορά για κάποια σύμβαση.
II.1)Τίτλος που δόθηκε στην πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος:
Αγορά ποικίλου εξοπλισμού πληροφορικής μικρού μεγέθους
II.2)Είδος της σύμβασης και τοποθεσία των έργων, τόπος παράδοσης ή παροχής
Προμήθειες: Αγορά
Κύριος τόπος ή τοποθεσία των έργων, τόπος παράδοσης ή παροχής: Council's warehouse Chaussee de Vilvoorde, 142, 1120 Neder-Over-Hembeek, ΒΕΛΓΙΟ.
Κωδικός NUTS: BE1
Individuals or organisations who are interested in having their name entered on a list of potential contractors are invited to submit an application in accordance with the rules set out below.
Upon examination of the applications received the contracting authority will draw upa list of candidates or potential contractors who may be invited to reply to specific invitations to tender in the future.
Each time a specific contract is to be concluded the contracting authority will send the specifications to all or some of the applicants on the list, selected on the basis of special criteria for the contract concerned.
The list drawn up following this notice will be used solely for contracts whose estimated value is below the thresholds laid down in the relevant EU public procurement Directives.
Inclusion on a list of potential contractors does not guarantee in any way that the contracting authority will invite any contractor to tender for any contract.
II.1)Title attributed to the call for expressions of interest:
Purchase of Various Small IT Equipment
II.2)Type of contract and location of works, place of delivery or of performance
Supplies: Purchase
Main site or location of works, place of delivery or of performance: Council's warehouse Chaussee de Vilvoorde, 142, 1120 Neder-Over-Hembeek, BELGIUM.
NUTS code: BE1
Les personnes ou organisations souhaitant être inscrites sur une liste de contractants potentiels sont invitées à présenter leur candidature conformément aux dispositions fixées ci-dessous.
Après examen des candidatures reçues, le pouvoir adjudicateur établira une liste de contractants potentiels susceptibles d’être invités à répondre à des appels d’offres spécifiques dans l’avenir.
Chaque fois qu'un marché spécifique devra être conclu, le pouvoir adjudicateur enverra le cahier des charges à tous ou à une partie des candidats figurant sur la liste, sélectionnés sur la base de critères spécifiques pour le marché en question.
La liste établie au terme du présent avis sera exclusivement utilisée pour les marchés dont la valeur estimée est inférieure aux seuils fixés dans les directives pertinentes de l'UE relatives aux marchés publics.
L'inscription sur une liste de contractants potentiels ne garantit en aucune manière que le pouvoir adjudicateur invitera le contractant à remettre une offre pour un marché donné.
II.1)Intitulé attribué à l'appel à manifestation d'intérêt:
Acquisition de divers petits équipements informatiques
II.2)Type de marché et lieu d'exécution des travaux, lieu de livraison ou de prestation des services
Fournitures: Achat
Lieu principal d'exécution des travaux, de livraison des fournitures ou de prestation des services : Council's warehouse Chaussee de Vilvoorde, 142, 1120 Neder-Over-Hembeek, BELGIQUE.
Code NUTS: BE1
I soggetti o le organizzazioni che sono interessati a far inserire il proprio nome in un elenco di potenziali contraenti sono invitati a presentare domanda in conformità alle regole indicate di seguito.
Dopo l'esame delle candidature pervenute, l'ente appaltante stilerà un elenco di candidati o potenziali contraenti che potranno essere invitati in futuro a partecipare a bandi di gara specifici.
Ogni volta che sarà stipulato un contratto specifico, l'ente appaltante invierà il capitolato d'appalto a tutti o ad alcuni dei candidati dell'elenco, selezionati in base a criteri specifici per l'appalto in questione.
L'elenco redatto a seguito del presente avviso sarà utilizzato esclusivamente per gli appalti il cui valore stimato è inferiore alle soglie stabilite nelle pertinenti direttive dell'UE sugli appalti pubblici.
L'inclusione in un elenco di potenziali contraenti non garantisce in alcun modo che l'ente appaltante inviterà uno dei contraenti a presentare offerta per un qualsiasi contratto.
II.1)Titolo dell'invito a manifestare interesse:
Acquisto di piccole apparecchiature informatiche varie
II.2)Tipo di appalto e luogo di esecuzione dei lavori, luogo di consegna o di prestazione
Forniture: Acquisto
Luogo principale di esecuzione dei lavori, di consegna delle forniture o di prestazione dei servizi: Council's warehouse Chaussee de Vilvoorde, 142, 1120 Neder-Over-Hembeek, BELGIO.
Codice NUTS: BE1
As pessoas ou organizações interessadas em inscrever o seu nome numa lista de potenciais contratantes são convidadas a apresentar uma candidatura em conformidade com as regras abaixo indicadas.
Uma vez concluída a avaliação das candidaturas recebidas, a entidade adjudicante constituirá uma lista de candidatos ou de contratantes potenciais que poderão vir a ser convidados a responder a convites específicos para a apresentação de propostas no futuro.
Sempre que esteja prevista a celebração de um contrato específico, a entidade adjudicante enviará o caderno de encargos a todos ou a alguns dos candidatos da lista, selecionados com base em critérios especiais para o contrato em questão.
A lista elaborada na sequência do presente anúncio será utilizada exclusivamente para contratos cujo valor estimado seja inferior aos limiares estabelecidos nas diretivas da UE relevantes em matéria de contratos públicos.
A inclusão numa lista de contratantes potenciais não oferece qualquer garantia de que a entidade adjudicante irá convidar qualquer contratante a apresentar uma proposta para qualquer contrato.
II.1)Designação dada ao convite à manifestação de interesse:
Aquisição de vários equipamentos informáticos de pequena dimensão
II.2)Tipo de contrato e local da realização das obras, da entrega dos fornecimentos ou da prestação de serviços
Fornecimentos: Aquisição
Principal local onde se realizarão as obras, a entrega dos fornecimentos ou a prestação dos serviços: Council's warehouse Chaussee de Vilvoorde, 142, 1120 Neder-Over-Hembeek, BÉLGICA.
Código NUTS: BE1