II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:Reference number: DZ.3321.165.2021
II.1.2)Main CPV code33600000 Pharmaceutical products
II.1.4)Short description:
Przedmiotem zamówienia
Dostawa leków:
zad. 1 - zad. 14
Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
Częściami zamówienia są poszczególne zadania określone powyżej, tzn. zadania od 1 do 14.
Zamawiający informuje, że Wykonawca może złożyć ofertę do maksymalnie 14 zadań. (bez ograniczania ilości zadań na jednego Wykonawcę)
Pełny opis w SWZ.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for maximum number of lots: 14
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)33680000 Pharmaceutical articles
33600000 Pharmaceutical products
II.2.4)Description of the procurement:
Wymagania Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia:
1) oferowany produkt leczniczy, wyrób medyczny musi posiadać atesty, certyfikaty i być zarejestrowany zgodnie z przepisami prawa wymagającymi posiadania atestów, certyfikatów oraz rejestracji,
2) oferowany wyrób medyczny musi być wprowadzony do obrotu i używania zgodnie
z wymaganiami ustawy z dnia 20 maja 2010 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2021r., poz. 1565),
3) oferowany produkt leczniczy musi być wprowadzony do obrotu zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 06 września 2001r. prawo farmaceutyczne tekst jednolity (Dz.U z 2019r. poz.499) ,
4) oferowany produkt leczniczy, wyrób medyczny musi odpowiadać normom lub specyfikacjom technicznym obowiązującym dla tego wyrobu;
W przypadku, gdyby oferowany produkt leczniczy, wyrób medyczny nie wymagał zgłoszenia do Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Wykonawca zobowiązany jest do wykonania na własny koszt i we własnym zakresie wszelkich czynności niezbędnych do wypełnienia wszystkich wymogów prawa związanych z wprowadzeniem wyrobu do obrotu i używania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Wykonawca zobowiązany jest wykonać takie czynności w terminach wynikających z obowiązujących przepisów oraz dostarczyć Zamawiającemu w tych terminach stosowne dokumenty potwierdzające wykonanie takich czynności.
Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania produktów równoważnych, tj. o parametrach chemicznych, fizycznych i jakościowych nie gorszych niż określono w SWZ – wyłącznie w odniesieniu do produktów, których pochodzenie zostało określone przez Zamawiającego przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia.
Zamawiający dopuszcza możliwość oferowania produktów równoważnych określonych w SWZ tj. równoważnych farmaceutycznie i terapeutycznie oraz refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Równoważność farmaceutyczna określa sytuację, w której porównywane leki zawierają taką samą ilość środka leczniczego w takiej samej postaci leku, odpowiadającej tym samym porównywalnym normom i które przeznaczone są do podawania taką samą drogą; równoważność farmaceutyczna nie warunkuje równoważności terapeutycznej, gdyż różnice w zakresie substancji uzupełniających i procesu produkcyjnego mogą powodować różnice w rozpuszczeniu oraz biodostępności, a w konsekwencji w działaniu środka farmaceutycznego. Równoważność terapeutyczna - dwa środki są równoważne terapeutycznie, jeżeli są równoważne farmaceutycznie i jeżeli po ich podaniu w takiej samej dawce ich efekty zarówno w zakresie skuteczności jak i bezpieczeństwa są takie, jak można było oczekiwać na podstawie odpowiednich badań.
Wymagania Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia zostały określone w Załączniku nr 2b do SWZ. Jeżeli Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia oferuje, poprzez wskazanie w Formularzu cenowym, przedmiot zamówienia równoważny określonemu w SWZ, jest on zobowiązany - w celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom Zamawiającego określonym w SWZ – dokonać w formularzu cenowym opisu każdego z rozwiązań równoważnych (Nazwa handlowa, międzynarodowa, ilość sztuk w opakowaniu oferowanego produktu). - szczegółowy opis w pkt 3.4 SWZ.
Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.
Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp.
Oferty oceniane będą punktowo odrębnie w odniesieniu do poszczególnych Zadań.
W trakcie oceny ofert kolejno rozpatrywanym i ocenianym ofertom przyznawane są punkty za poniższe kryteria według następujących zasad:
W odniesieniu do wszystkich zadań
KRYTERIUM CENA-waga: 60 %
KRYTERIUM TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA CZĄSTKOWEGO -waga: 40 %
II.2.1)Title:
zad. 5 - Amoxicilline + Clavulante potassium inj
Lot No: 5
zad. 8 - Żywienie pozajelitowe
Lot No: 8
zad. 9 - Cloxacillinum inj.
Lot No: 9
zad. 10 - Pancuronium inj.
Lot No: 10
zad. 11 - Ibuprofenum inj.
Lot No: 11
zad. 12 - Środek kontrastowy
Lot No: 12
zad. 13 - Linezolidum inj
Lot No: 13
zad. 14 - Prednisolon inj.
Lot No: 14