Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Varer - 494787-2022
Danmark-Ballerup: Ubemandede luftfartøjer
2022/S 175-494787
Udbudsbekendtgørelse
Varer
Retsgrundlag:
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Droner med termisk sensor og RGB kamera og droner med RGB kamera
II.1.2)Hoved-CPV-kode
35613000 Ubemandede luftfartøjer
II.1.4)Kort beskrivelse:
FMI udbyder en kontrakt på levering af følgende to typer droner med kontrolenhed, batterier, SD kort, ladehub, 12 volts billader, propeller, ledninger, pelicase og rygsæk:
- droner med termisk sensor og RGB kamera, 56 stk.
- droner med RGB kamera, 112 stk.
Begge droner skal anvendes bredt i Forsvaret til fx foto, video og kortlægning.
II.1.5)Anslået samlet værdi
Værdi eksklusive moms: 550 335.00 EUR
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: