Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Keva - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Scrum Master - Eläkkeiden maksatusjärjestelmä
Referenznummer der Bekanntmachung: 169/2016
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena on yksi Scrum Master Eläkkeiden maksatusjärjestelmä -hankkeeseen.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)72230000 Entwicklung von kundenspezifischer Software
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankintayksikkö pyytää tarjoustanne Scrum Master -työstä tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Kilpailutus koskee sopimuskautta. Sopimuskausi alkaa sopimuksen allekirjoituksesta, arviolta syyskuussa 2021, ja päättyy, kun Kevan uusi eläkkeiden maksatusjärjestelmä on otettu tuotantokäyttöön ja järjestelmä on onnistuneesti siirretty ylläpitoon. Toimeksiannoista sovitaan sopimuskauden aikana.
Hankinnan kohteen kuvaus ja vähimmäisvaatimukset on kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Hankinnan arvioitu laajuus on yhteensä 530 henkilötyöpäivää sopimuskaudella.
Services - 497123-2021
Suomi-Helsinki: Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
2021/S 191-497123
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Palvelut
Oikeusperusta:
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Viitenumero: 169/2016
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi
72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
II.1.6)Osia koskevat tiedot
Tämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)
72230000 Asiakaskohtaisten ohjelmistojen kehittämispalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta: