Avis de marché – secteurs spéciaux
Base juridique:
Directive 2014/25/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Dynamiskt inköpssystem; Konsulttjänster för miljöutredningar och miljötillstånd
Numéro de référence: 18/01648
II.1.2)Code CPV principal90700000 Services relatifs à l'environnement
II.1.4)Description succincte:
Upphandlingen avser konsulttjänster för ärenden som uppkommer utifrån de krav som miljöbalken ställer på VA SYDs verksamhet, tex miljöutredningar och miljötillstånd. Upphandlingen ska leda till ett dynamiskt inköpssystem.
II.1.5)Valeur totale estimée
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)90713000 Services de conseils environnementaux
II.2.4)Description des prestations: