Det glæder os at kunne fortælle, at den nye version af TED-portalen bliver lanceret den 29. januar 2024 (skal bekræftes!) Er du interesseret i at få information om de nye funktioner og forbedringer og fordelene for brugerne? Gå ind og læs vores artikel – så bliver du klogere på det hele.
Der er i øjeblikket nogle fejl, der påvirker den måde, bekendtgørelser om e-formularer vises på. Vi arbejder på at løse problemet. Indtil det er løst, kan du finde mere information og vejledning på vores særlige side om problemet.
Tilmelding er åben til vores 4. workshop med TED-genbrugere, den 14. december 2023
Bygge og anlæg - 497602-2023
Danmark-København: Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med rørledninger, kommunikations- og stærkstrømsledninger, med hovedveje, veje, flyvepladser og jernbaner; nivelleringsarbejde
2023/S 156-497602
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter – forsyningsvirksomhed
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Udbud af sporentreprise E1003 Nykøbing Falster - Holeby
Sagsnr.: 2022-16216
II.1.2)Hoved-CPV-kode
45230000 Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med rørledninger, kommunikations- og stærkstrømsledninger, med hovedveje, veje, flyvepladser og jernbaner; nivelleringsarbejde
II.1.4)Kort beskrivelse:
Udbuddet gennemføres I overensstemmelse med reglerne i Forsyningsvirksomhedsdirektivet (direktiv 2014/25/EU implementeret ved bekendtgørelse nr. 1624 af 15. december 2015 om indkøb hos virksomheder inden for vand-, energi-, transport- og postsektoren) og i henhold til kvalifikationsordning for entreprenører, jf. udbudsbekendtgørelse 2016/S 240-437945. Kontrakten vedrører sporarbejder på Nykøbing Falster - Femern Banen på Lolland.
Udbuddet er gennemført som et udbud med forhandling, og kontrakten tildeles den budgiver, der afgiver det økonomisk mest fordelagtige tilbud baseret på det bedste forhold mellem pris og kvalitet.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: