Roboty budowlane - 497906-2021
Rumunia-Târgoviște: Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
2021/S 191-497906
Ogłoszenie o zamówieniu – zamówienia sektorowe
Roboty budowlane
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/25/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
DB-CL-05 Surse de apă, stații de tratare, rezervoare, stații de pompare, aducțiuni pentru Pucioasa, Fieni, Buciumeni, Moroeni, Pietroșița, Glodeni, Malu cu Flori
Numer referencyjny: DB-CL-05
II.1.2)Główny kod CPV
45231300 Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
II.1.4)Krótki opis:
Proiectare si executie lucrari aferente contractului „DB-CL-05 Surse de apă, stații de tratare, rezervoare, stații de pompare, aducțiuni pentru Pucioasa, Fieni, Buciumeni, Moroeni, Pietroșița, Glodeni, Malu cu Flori”, incluzand:
A. Comuna Moroeni
Obiect 1: Extindere front captare Galma (realizarea a doua foraje si conducte de legatura De 140mm,
L=370m);
Obiect 2: Reabilitare conducta de aductiune principala SZA Pucioasa - Fieni (De 450mm, L=3.900m);
Obiect 3: Conducta de aductiune secundara Moroeni (De 200mm, L=555m);
Obiect 4: Gospodarie de apă nouă pentru SA Moroeni – Pietrosita.
B. Comuna Buciumeni
Obiect 5: Conducta de aductiune secundara Buciumeni (De 160mm, L=120m);
Obiect 6: Extindere gospodariei de apa GA Buciumeni.
C. Comuna Glodeni
Obiect 7: Conducta de aductiune secundara noua pentru alimentarea rezervoarelor din GA Glodeni (De
140mm, L=10.360m, din care L=5.662m UAT Branesti si L=4.698m UAT Glodeni).
D. Comuna Malu cu Flori
Obiect 8: Extindere si reabilitare front de captare Malu cu Flori (reabilitare 2 foraje, 1 foraj nou, conducta de legatura De63mm, L=180m);
Obiect 9: Reabilitare conducta de aductiune (De 63mm, L=3.010 m);
Obiect 10: Statie de pompare in comuna Malu cu Flori.
Contractul include:
a) Elaborare Proiect Tehnic in conformitate cu legislatia nationala, incluzand toate documentele necesare (memorii, desene, calcule etc.) si orice documentatie necesara pentru obtinerea autorizatiei de constructie;
b) Elaborarea documentatiei necesare obtinerii autorizatiilor si avizelor necesare executiei;
c) Lucrari de constructie;
d) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice;
e) Testare si punere in functiune;
f) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie.
Durata de proiectare și executie a lucrarilor si punere in functiune a instalatiilor este de 23 luni.
Perioada de Garantie este de 36 luni.
NOTE:
1. Numar de zile pana la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 19.
2. Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare:
- 25 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, pentru solicitarile de clarificari transmise cu minim 34 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor;
- 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, pentru solicitarile de clarificari transmise cu minim 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
Wartość bez VAT: 18 245 501.00 RON
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
45000000 Roboty budowlane
45232152 Roboty budowlane w zakresie przepompowni
45247270 Budowa zbiorników
45252126 Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej
71322000 Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
II.2.4)Opis zamówienia:
Proiectare si executie lucrari aferente contractului „DB-CL-05 Surse de apă, stații de tratare, rezervoare, stații de pompare, aducțiuni pentru Pucioasa, Fieni, Buciumeni, Moroeni, Pietroșița, Glodeni, Malu cu Flori”.
Valoarea estimată a contractului include Sume Provizionate în valoare totală de 406.591,44 lei, pentru racordarea obiectivelor la rețelele de electricitate.
Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".