2. V súlade s ust. § 20 zákona o verejnom obstarávaní, v nadväznosti na § 20 ods. 7 písm. d) a § 20 ods. 8 zákona o verejnom obstarávaní sa bude komunikácia a výmena informácií vo verejnej súťaži uskutočňovať kombináciou písomnej formy prostredníctvom elektronických prostriedkov, spôsobom určeným funkcionalitou informačného systému elektronického verejného obstarávania IS EVO ver. 18.0 (ďalej ako IS EVO) (https://www.uvo.gov.sk/portal-systemu-evo-5f5.html), ktorý spĺňa všetky požiadavky stanovené v ust. § 20 zákona o verejnom obstarávaní a písomnej formy prostredníctvom pošty alebo iného doručovateľa. Moment doručenia informácií odosielaných prostredníctvom funkcionality IS EVO je totožný s momentom odoslania týchto informácií do elektronického konta adresáta vytvoreného v IS EVO, t.j. momentom, kedy sa adresát objektívne mohol oboznámiť s obsahom doručovanej informácie. Moment doručenia informácií odosielaných prostredníctvom pošty alebo iného doručovateľa je totožný s momentom ich fyzického prevzatia adresátom, ak osobitné predpisy neustanovujú inak (fikcia doručenia). S ohľadom na obmedzený počet znakov, podrobnejšie informácie o komunikácii a výmene informácií kombináciou písomnej formy prostredníctvom elektronických prostriedkov, spôsobom určeným funkcionalitou IS EVO a písomnej formy prostredníctvom pošty alebo iného doručovateľa sú uvedené v súťažných podkladoch (najmä Kapitola A.1 Pokyny pre uchádzačov, ods. 2., bod 2.4 súťažných podkladov, Kapitola A.1 Pokyny pre uchádzačov, ods. 10. súťažných podkladov a Kapitola A.1 Pokyny pre uchádzačov, ods. 20. súťažných podkladov).
5. Obstarávateľ je oprávnený vo výnimočných prípadoch doplniť informácie potrebné na vypracovanie ponuky a na preukázanie splnenia podmienok účasti, pričom takéto doplnenie preukázateľne oznámi (prostredníctvom príslušnej funkcionality IS EVO a zverejnením v profile obstarávateľa na webovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie) súčasne všetkým známym záujemcom najneskôr šesť (6) dní pred uplynutím lehoty na predkladanie ponúk.