Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: 4305792_2022_PAAPD1354587
II.1.2)CPV-Code Hauptteil15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Achizitie ALIMENTE, 12 (doisprezece) loturi, conform descrierii detaliate pe fiecare lotul din Caietul de sarcini si Fisa de date.
Termene pentru depunerea/raspunsul la solicitarile de clarificari/informatii suplimentare:
A. In conformitate cu prevederile art. 160 din Legea nr. 98/2016, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 15 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
B. In conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in 11 zile inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor, în masura în care sunt transmise în termenul precizat.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Produse de cofetarie si patiserie
Los-Nr.: 12
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
15812000 Gebäck und Kuchen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Produse de cofetarie si patiserie, conform cerintelor din Caietul de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
03142500 Eier
Oua, conform cerintelor din Caietul de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 8
15131700 Fleischzubereitungen
Preparate din carne, conform cerintelor din Caietul de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 5
15331170 Tiefgekühltes Gemüse
Legume congelate, conform cerintelor din Caietul de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 7
15110000 Fleisch
Carne, conform cerintelor din Caietul de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 6
03220000 Gemüse, Obst und Schalenfrüchte
Legume, fructe, conform cerintelor din Caietul de sarcini
Produse lactate si branzeturi
Los-Nr.: 10
15500000 Molkereierzeugnisse
Produse lacatate si branzeturi,conform cerintelor din Caietul de sarcini
Produse semipreparate congelate
Los-Nr.: 9
15896000 Tiefkühlprodukte
Produse semipreparate congelate, conform cerintelor din Caietul de sarcini
Diverse produse alimentare
Los-Nr.: 2
15800000 Diverse Nahrungsmittel
Diverse produse alimentare, conform cerintelor din Caietul de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
15870000 Würzmittel
Condimente, conform cerintelor din Caietul de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
15330000 Verarbeitetes Obst und Gemüse
Conservate, conform cerintelor din Caietul de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 11
15811000 Brotwaren
Paine, conform cerintelor din Caietul de sarcini