Обявление за предварителна информация
Настоящото обявление е само за предварителна информация
Правно основание:
Регламент (ЕС, Евратом) № 2018/1046
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Функциониране на Секретариата на Инициативата на ЕС за региони с черни въглища, торф и битуминозни шисти в преход
Референтен номер: ENER/2021/OP/0016-PIN
II.1.2)Основен CPV код73300000 Проектиране и изпълнение в областта на научните изследвания и експерименталните разработки
II.1.4)Кратко описание:
Предметът на тази покана за участие в търг е „Функциониране на Секретариата на инициативата на ЕС за региони с черни въглища, торф и битуминозни шисти в преход“.
Общата цел на дейността е да се помогне на регионите в ЕС с черни въглища, торф и битуминозни шисти да подготвят, планират и осъществят бърз и навременен преход от черни въглища, торф и битуминозни шисти, като декарбонизират енергоснабдяването си, диверсифицират местните си икономики и без да оставят никой зад себе си. Общностите за черни въглища, торф и битуминозни шисти в ЕС, които са разчитали на твърди изкопаеми горива за десетилетия, трябва да бъдат подкрепени и придружени. Това ще гарантира, че те са ефективно ангажирани в прехода и може значително да допринесе за посоката, която преходът ще поеме в съответните им региони. За целите на настоящата поръчка дейностите ще включват всички региони на ЕС с текущи дейности при извличането и енергийното използване на твърди горива от изкопаеми горива, включително черни въглища, торф и битуминозни шисти.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 4 000 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове73300000 Проектиране и изпълнение в областта на научните изследвания и експерименталните разработки
79421000 Услуги по управление на проекти, без строителните
09242100 Тежки масла, получени от каменни въглища
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Функциониране на Секретариата на инициативата на ЕС за региони с черни въглища, торф и битуминозни шисти в преход.