Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 498824-2021
Magyarország-Budapest: Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
2021/S 192-498824
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Csengőd-Szennyvíz tervezés és kivitelezés (ADVV1.)
Hivatkozási szám: EKR001047332020
II.1.2)Fő CPV-kód
45200000 Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
II.1.4)Rövid meghatározás:
Vállalkozási szerződés keretében a KEHOP-2.2.2-15-2019-00146 azonosító számú Csengőd agglomeráció szennyvízkezelésének fejlesztése (Csengőd, Akasztó, Tabdi) és a KEHOP 2.2.2-15-2017-00129 Gyömrő szennyvízelvezetése projekt és Szeremle szennyvízelvezetési agglomeráció (csatorna + telep, 2 település) tervezési és kivitelezési feladatainak teljes körű ellátása a FIDIC sárga könyv feltételei szerint (ADVV1.)
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45231300 Víz- és szennyvízvezetékek építése
45232400 Szennyvízcsatorna építése
45232410 Csatornahálózat építése
45232411 Szennyvízcsővezeték építése
45232420 Szennyvíztisztító építése
45232421 Szennyvízkezelő mű
45233223 Úttest újraburkolása
45233228 Útburkolat építése
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
71322000 Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A 339/2014.(XII. 19.)Kr.Ajánlatkérő feladatai közé utalja többek között a szennyvízelvezetési és-tisztítási beruházások megvalósításához szükséges közbesz-i eljárások lebonyolítását.
A kivitelezés főbb indikatív (tájékoztató jellegű) mennyiségei az alábbiak, amelyek kapcsán az engedélyes és kiviteli tervek elkészítése is szükséges:
Csengőd Műszaki összefoglaló
Érintett települések : Csengőd, Tabdi, Akasztó
A 25/2002. (II. 27.) Korm. rendelet szerint a három település együtt alkot egy szennyvíz agglomerációt 6 386 fővel és 24 005 LEÉ-kel.
A jelenlegi OMS rendszerű szennyvíztisztító telep több paraméter tekintetében is határérték feletti kibocsátásokat produkált. A vonatkozó agglomerációs felülvizsgálatot a BM elfogadta, így a telepet fejleszteni kell.
A meglévő telep egy részét felhasználva, a jelenlegi helyen (Csengőd hrsz: 043/18), ill. az út szemben lévő oldalán (Csengőd hrsz: 052/7) új műtárgyak kialakításával egy új, eleveniszapos biológiai szennyvíztisztítási technológiával rendelkező szennyvíztisztító telep építése tervezett folyamatos üzem alatt.
Az új telep kapacitása:
hidraulikai kapacitása : 804 m3/d
biológiai kapacitása : 12 355 LEÉ
A befogadó továbbra is a VII. jelű csatorna 3+871 cskm szelvénye, parti beömléssel. A befogadó időszakos vízfolyás.
A csatornahólaz 2001-ben mind a három településen ki lett építve. A projekt a csatornahálózatot nem érinti.
Az új biológiai vonal számára egy új iszapkezelési vonalat kell kiépíteni. Biztosítani kell a víztelenített iszap mozgatásához, manipulálásához és szalmával történő bekeveréséhez célgépeket (Egy darab homlokrakodó és egy darab mobil szalma/iszap bekeverő gép).
Biztosítani kell a víztelenített iszap és szalma bekeveréséhez burkolt területet, illetve biztosítani kell 6 havi bekevert anyag tárolásához, szükséges fedett tárolót (740 m2).
Új kezelő épületet kell építeni min. 84 m2 alapterülettel, melyben az alábbi főbb helyiségeket kell kialakítani:
fekete-fehér öltöző 3 fő/műszaklétszám figyelembevételével,
wc, zuhanyzó,
diszpécser- és tartózkodó helyiség, étkezési lehetőséggel,
labor helyiség,
raktár helyiség.
Az agglomeráció szennyvíz hálózatán 3 db átemelő műtárgynál szükséges gépészeti felújítás hálózatrekonstrució keretében.
Gyömrő Műszaki összefoglaló
A beruházással Gyömrő, Ecser, Maglód települések érintettek.
A 25/2002. (II. 27.) Korm. rendelet szerint a három település együtt alkot egy szennyvíz agglomerációt 32 454 fővel és 41 303 LEÉ-kel.
Az Országos Vízügyi Főigazgatóság által kiadott időközi igazolás szerint a Gyömrő szennyvízelvezetési agglomeráció telepfejlesztési igényeivel kapcsolatos felülvizsgálati kérelme jóváhagyásra került.
A meglévő telep fejlesztése a jelenlegi területen (Gyömrő hrsz: 068/2) a meglévő műtárgyak felhasználásával és új műtárgyak építésével történik.
A projekt során épül plusz 1 400 m3/d és 10 600 LEÉ tisztítási kapacitás.
Az új eleveniszapos szennyvíztisztító telep kapacitás:
hidraulikai kapacitás : 4 900 m3/d, mechanikai tisztítás: 500 m3/h
biológiai kapacitás : 37 100 LEÉ
Új tisztított gravitációs szennyvíz elvezető csatorna kerül kialakításra melynek anyaga: DN400 KG-PVC, hossza: 1 285 fm.
A befogadó továbbra is a Gyáli I. főcsatorna 23+725 km szelvénye (KDV VIZIG adat) tisztított szennyvíz élővízi bevezetésének kialakítása vasbeton kitorkoló fejjel, a kitorkolásnál 5+5 m hosszon mederburkolással.
A projekt a települési csatornahálózatokat nem érinti.
Szeremlei agglomeráció szennyvízelvezetése és -tisztítása
Az érintett települések jelenleg nem rendelkeznek közműves csatornahálózattal és szennyvíztisztító teleppel. Az agglomeráció létrehozásával a két település egy új, közös szennyvíztisztító telepet építene, mely Szeremle külterületén kerülne elhelyezésre.
Telep tervezett hidraulikai kapacitása: 311 m3/d
Csatornán érkező szennyvíz: Qd= 288 m3/d
Qh= 12 m3/h
Szippantott szennyvíz: 23 m3/d
Telep tervezett biológiai kapacitása: 3 127 LE
A tervezett szennyvíztisztítási technológia, eleveniszapos tisztítás technológia nitrifikációval, denitrifikációval és részleges biológiai- illetve kiegészítő vegyszeres foszfor-eltávolítással, valamint a keletkező aerob úton stabilizált iszap víztelenítésével.
Főbb funkciók, létesítmények:
NKÖHSZ fogadás- és előkezelés fedett kivitelben, szagtalanítva,
NKÖHSZ és csurgalékvíz átemelés, szerelvényaknával, szagtalanítva,
előmechanikai leválasztás gépi finomráccsal+homokfogóval, szagtalanítva,
biológiai tisztítás ülepítési funkcióval (2 db),
iszaptárolás sűrítéssel (2 db),
fertőtlenítés,
gépi iszapvíztelenítés, szagtalanítva,
tisztított szennyvíz mérés külön aknában,
tisztított szennyvíz elvezetés gravitációs csatornában.
A kiépítendő csatornahálózatra vonatkozó főbb műszaki mennyiségek összesen:
gravitációs csatorna: DN 200 KG-PVC; Bátmonostor (továbbiakban: Bátm) 9 929,9fm, Szeremle (továbbiakban:Sze) 10 224fm, összesen: 20 154fm
szennyvíz nyomóvezeték: DN 160 (PE100 SDR17) Sze: 3 620fm
szennyvíz nyomóvezeték: DN 110 (PE100 SDR17) Bátm: 4 400,0fm Sze: 1 200fm, összesen: 5 600
szennyvíz nyomóvezeték: DN 90 (PE100 SDR17) Bátm: 1 225,0fm, Sze: 1 171fm, összesen: 2396fm
szennyvíz nyomóvezeték DN 400: Sze:125 fm
szennyvíz nyomóvezeték DN 300 Sze:100 fm
szennyvíz nyomóvezeték DN 125: Sze:5600 fm
átemelő: Ø2,00m beton Bátorm:3db, Sze:2 db, összesen: 5 db
kompresszor: Bátm:1 db
házi átemelő: Bátm, Sze:11 db összesen:14 db
gravitációs bekötés: Bátm, Sze:586db, összesen: 1301 db
bekötés összesen: Bátm, Sze: 597 db, összesen:1315 db
Nyertes AT feladatát képezi a közbesz.dok-ok részét képező műszaki tartalomhoz a vízjogi eng. és kivit. tervek elkészítése a191/2009.(IX.15.)Kr.megfelelő tartalommal.A nyertes AT teljes körű felelősséggel tartozik az általa készített dok-ban és tervekben foglaltak helyességéért és a vonatkozó szabványokban,jogszabályokban és egyéb előírásokban foglaltak betartásáért.
AK felhívja a figyelmet arra, hogy a szer.telj. során a FIDIC Sárga Könyvrendelkezései alkalmazandók.
AK a 321/2015. K.r. 46. § (3) bekezdése alapján rögzíti, hogy a felhívásban és KD-ban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozás csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés alatt a „vagy azzal egyenértékű”-t kell érteni. Az egyenértékűség igazolása AT feladata
A szerz.teljesítése során szükséges a266/2013.(VII.11.)Korm. rend.szerinti MV-É és VZ-TER jog-gal rendelkező szakember bevonása. AT ajánlatában csatolja nyilatkozatát,hogy a szerződéskötés időpontjára a szerz. teljesítésének időtartama alatt rendelkezni fog a266/2013. (VII.11.) Korm. rend.szerinti MV-É és VZ-TER jog-gal rend.szakember(ekk)el. Részletesen: KD.
AK a felhívás III.2.2. pont kapcsán is felhívja a figyelmet a 272/2014.(XI.5).Kr.(1a)bek-ben foglaltakra.