Fógra um dhámhachtain conartha
Torthaí an nós imeachta soláthair
Bunús dlí:
Treoir 2014/24/AE
II.1)Raon feidhme an tsoláthair
II.1.1)Teideal:
Seirbhísí Monatóireachta agus Anailíse meán don Chróit
Uimhir thagartha: COMM/DG/AWD/2017/474
II.1.2)Príomhchód CPV92400000 News-agency services
II.1.4)Cur síos achomair:
Sheol Parlaimint na hEorpa an nós imeachta chun conradh creatlaí a dhámhachtain maidir le monatóireacht laethúil ar an bpreas scríofa (náisiúnta/réigiúnach), ar na meáin chlosamhairc (raidió, teilifís) agus ar na príomh-mheáin ar líne (idirlíon). Is é an cuspóir coimre faisnéise laethúil nuashonraithe agus thráthúil a sholáthar, i bhfoirm léirmheasanna meán, faoin dóigh ina ndéantar ábhair a bhaineann le Parlaimint na hEorpa agus leis an Aontas Eorpach a thuairisciú sna meáin. Tá Ard-Stiúrthóireacht na Cumarsáide (DG COMM) le Parlaimint na hEorpa ag iarraidh a chinntiú go mbíonn an t-eolas is fearr agus is féidir aici ar thuairisciú na meán ar fud an AE ar ábhair a bhaineann leis an Aontas Eorpach, Parlaimint na hEorpa agus gníomhaíochtaí a hUachtaráin agus a FPEí. Beidh an anailís ar na meáin ina cuidiú sa deireadh thiar do Pharlaimint na hEorpa le beartais AE a chur in iúl ar bhealach níos fearr do shaoránaigh an AE agus do spriocghrúpaí sainiúla chomh maith.
II.1.6)Faisnéis faoi bheartaTá an conradh seo roinnte ina bhearta: níl
II.2)Cur síos
II.2.4)Cur síos ar an soláthar:
Tá an nós imeachta seo á sheoladh ag Parlaimint na hEorpa agus an aidhm ann conradh creatlaí a dhámhachtain maidir le monatóireacht laethúil ar an bpreas scríofa (náisiúnta/réigiúnach), ar na meáin chlosamhairc (raidió, teilifís) agus ar na príomh-mheáin ar líne (idirlíon). Is é an cuspóir coimre faisnéise laethúil nuashonraithe agus thráthúil a sholáthar, i bhfoirm léirmheasanna meán, faoin dóigh ina ndéantar ábhair a bhaineann le Parlaimint na hEorpa agus leis an Aontas Eorpach a thuairisciú sna meáin. Tá Ard-Stiúrthóireacht na Cumarsáide de chuid Pharlaimint na hEorpa ag iarraidh a chinntiú go mbíonn an t-eolas is fearr is féidir aici ar thuairisciú na meán ar fud an AE ar ábhair a bhaineann leis an Aontas Eorpach, Parlaimint na hEorpa agus gníomhaíochtaí an Uachtaráin agus na FPEnna dá cuid. Beidh an anailís ar na meáin ina cuidiú sa deireadh thiar do Pharlaimint na hEorpa le beartais AE a chur in iúl ar bhealach níos fearr do shaoránaigh an AE agus do spriocghrúpaí sainiúla chomh maith.