Anuncio de información previa
El presente anuncio tiene por objeto reducir los plazos de recepción de ofertas
Base jurídica:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Mobiililaitteet ja -palvelut
Número de referencia: H2019016
II.1.2)Código CPV principal64210000 Servicios telefónicos y de transmisión de datos
II.1.4)Breve descripción:
Finnvera Oyj on suunnittelemassa hankintaa, jonka kohteena ovat:
1. Henkilökunnan mobiililaitteiden hankinta ns. palvelulaitemallilla
2. Mobiililaitteiden elinkaaripalvelut
3. Mobiililaitteiden etähallintapalvelut
4. Käyttäjätuki mobiililaitteille ja niiden sovelluksille
5. Mobiililaitteiden tietoturvaratkaisut
6. Edellä mainittuja tukevat asiantuntijapalvelut.
Mobiililaitteella tarkoitetaan ensisijaisesti Android- ja IOS-käyttöjärjestelmällä varustettuja älypuhelimia. Hankinta voi sisältää myös em. käyttöjärjestelmillä varustettuja taulutietokoneita. Palveluiden piiriin tulee arviolta noin 360 käyttäjää ja mobiililaitetta.
Tämä ennakkoilmoitus liittyy hankintayksikön suunnitteilla olevaan hankintaan. Tämä ennakkoilmoitus ei velvoita hankintayksikköä hankinnan toteuttamiseen. Hankintayksikkö ei ole sidottu mahdollisessa tulevassa tarjouskilpailussa tässä ennakkoilmoituksessa annettuihin tietoihin. Hankinnan kohde ja laajuus voivat vielä täsmentyä lopulliseen tarjouspyyntöön.
II.1.5)Valor total estimado
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)32250000 Teléfonos móviles
72000000 Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
50300000 Servicios de reparación, mantenimiento y servicios asociados relacionados con ordenadores personales, equipo de oficina, telecomunicaciones y equipo audiovisual
II.2.4)Descripción del contrato:
Alustavan suunnitelman mukaan hankintailmoitus julkaistaan marras-joulukuun vaiheessa 2019.