Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Opetushallitus - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Ohjelmistokehitys- ja ylläpitopalvelut - Kieli ja kääntäjätutkinnot ja oikeustulkkirekisteri : palvelujen ylläpito ja kehittäminen
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena oli kehitys- ja ylläpitotiimi, jotka vastaavat Auktorisoidun kääntäjän tutkintojärjestelmä- (AKT) ja Valtionhallinnon kielitutkinnot- (VKT) palveluiden
kehittämisestä ja ylläpidosta sekä ylläpidossa olevien Oikeustulkkirekisteri- (OTR) ja yleiset kielitutkinnot- YKI) palveluiden ylläpidosta ja jatkokehittämisestä.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankintayksikkö pyysi tarjousta hankinnassa, jonka kohteena oli kehitys- ja ylläpitotiimi, jotka vastaavat Auktorisoidun kääntäjän tutkintojärjestelmä- (AKT) ja Valtionhallinnon kielitutkinnot- (VKT) palveluiden
Kehittämisestä ja ylläpidosta vastaavat palveluntoimittajan asiantuntijat, joille asetetut vähimmäisvaatimukset ja pisteytettävät vaatimukset tarjoajan tuli täyttää.
Edellä esitettyjen järjestelmien ylläpito ja kehitystyö kilpailutettiin yhtenä kokonaisuutena.
Hankinta koskee sopimuskautta. Toimeksiannoista sovitaan sopimuskauden aikana.
Hankintayksikkö valitsi hankintamenettelyn perusteella yhden (1) tarjoajan hankinnan
toimittajaksi.
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement: