Lieferungen - 500691-2020
Rumänien-Toplița: Schutzkleidung
2020/S 206-500691
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Materiale de protecție
Referenznummer der Bekanntmachung: 4367400/2020/15.1
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
18143000 Schutzkleidung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Prin achizitionarea echipamentelor de protectie, autoritatea contractanta doreste sa raspunda necesitatilor identificate in cadrul spitalului. Echipamentele de protectie ce se vor achizitiona, vor contribui la sustinerea actului medical din spitalul nostru.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 5 909 760.00 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 11
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Ofertanții pot să depună oferte pe unul sau mai multe loturi
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Halat de protecție impermeabilă
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Frecventa CS: trimestrial sau ori de cate ori este cazul.
AC: cant. est. min. = 2 500 buc.; cant. est. max. = 60 000 buc.; val. est. min. = 52 500,00; val. est. max. = 1 260 000,00.
CS: cant. est. min. = 2 500 buc.; cant. est. max. = 7 500 buc.; val. est. min. = 52 500,00; val. est. max. = 157.500,00.
Cantitatea celui mai mare contract subsecvent = cant. max. a CS.
Mască FFP3 cu supapă/valvă
Los-Nr.: 6
AC: cant. est. min. = 1 000 buc.; cant. est. max. = 24 000 buc.; val. est. min. = 40 000,00; val. est. max. = 120 000,00.
CS: cant. est. min. = 1 000 buc.; cant. est. max. = 3 000 buc.; val. est. min. = 40 000,00; val. est. max. = 120.000,00.
Șorț impermeabil
Los-Nr.: 11
AC: cant. est. min. = 30 000 buc.; cant. est. max. = 720 000 buc.; val. est. min. = 15 000,00; val. est. max. = 360 000,00.
CS: cant. est. min. = 30 000 buc.; cant. est. max. = 90 00 buc.; val. est. min. = 15 000,00; val. est. max. = 45 000,00.
Bonetă
Los-Nr.: 8
AC: cant. est. min. = 6 000 buc.; cant. est. max. = 144 000 buc.; val. est. min. = 3 000,00; val. est. max. = 72 000,00.
CS: cant. est. min. = 6 000 buc.; cant. est. max. = 18 000 buc.; val. est. min. = 3 000,00; val. est. max. = 9 000,00.
Combinezon (compleu protecție biologică)
Los-Nr.: 10
AC: cant. est. min. = 2 000 buc.; cant. est. max. = 48 000 buc.; val. est. min. = 80 000,00; val. est. max. = 1 920 000,00.
CS: cant. est. min. = 2 000 buc.; cant. est. max. = 6 000 buc.; val. est. min. = 80 000,00; val. est. max. = 240 000,00.
Halat vizitator
Los-Nr.: 1
AC: cant. est. min. = 1 500 buc.; cant. est. max. = 36 000 buc.; val. est. min. = 7 500,00; val. est. max. = 180 000,00.
CS: cant. est. min. = 1 500 buc.; cant. est. max. = 4 500 buc.; val. est. min. = 7 500,00; val. est. max. = 22.500,00.
Mască chirurgicală
Los-Nr.: 4
AC: cant. est. min. = 10 000 buc.; cant. est. max. = 240 000 buc.; val. est. min. = 6 200,00; val. est. max. = 148 800,00.
CS: cant. est. min. = 10 000 buc.; cant. est. max. = 30 000 buc.; val. est. min. = 6 200,00; val. est. max. = 18 600,00.
Mască FFP2
Los-Nr.: 5
AC: cant. est. min. = 1 000 buc.; cant. est. max. = 24 000 buc.; val. est. min. = 15 000,00; val. est. max. = 45 000,00.
CS: cant. est. min. = 1 000 buc.; cant. est. max. = 3 000 buc.; val. est. min. = 15 000,00; val. est. max. = 45 500,00.
Scut facial/vizieră
Los-Nr.: 7
AC: cant. est. min. = 100 buc.; cant. est. max. = 2 400 buc.; val. est. min. = 2 200,00; val. est. max. = 52 800,00.
CS: cant. est. min. = 100 buc.; cant. est. max. = 300 buc.; val. est. min. = 2 200,00; val. est. max. = 6 600,00.
Botoșei
Los-Nr.: 9
AC: cant. est. min. = 6 000 buc.; cant. est. max. = 144 000 buc.; val. est. min. = 840,00; val. est. max. = 20 160,00.
CS: cant. est. min. = 6 000 buc.; cant. est. max. = 18 000 buc.; val. est. min. = 840,00; val. est. max. = 2 520,00.
Halat ramforsat chirurgical-steril
Los-Nr.: 3
AC: cant est min= 1000 buc; cant est max= 24.000 buc; Val est min= 24.000,00; Val est max=576.000,00;
CS: cant est min= 1000 buc; cant est max= 3.000 buc; Val est min= 24.000,00; Val est max=72.000,00;
Cantitatea celui mai mare contract subsecvent= cant max a CS;