Tämä ilmoitus on pelkkä ennakkotietoilmoitus
Oikeusperusta:
Asetus (EU, Euratom) N:o 2018/1046
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Puitesopimus kemikaalien ja laboratorion kulutustarvikkeiden verkkotilaamisesta
Viitenumero: JRC/GEE/2021/OP/2383-PIN
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi38437000 Laboratoriopipetit ja tarvikkeet
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Kemikaalien ja laboratorion kulutustarvikkeiden verkkotilausta koskeva sopimus. Tämä tukee johtokunnan kokouksessa 13.11.2017 annettua hyväksyntää rahoitus- ja hankintaprosessien yksinkertaistamiseksi.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 965 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: kyllä
II.2)Kuvaus
II.2.1)Nimi:
Laboratorioiden kulutustarvikkeet
Osa nro: 1
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)38437000 Laboratoriopipetit ja tarvikkeet
33793000 Laboratoriolasi
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Puitesopimus laboratorion kulutustarvikkeiden verkkotilaamisesta.
Life Technologies -yrityksen kemikaalit / kulutustarvikkeet
Osa nro: 2
24300000 Epäorgaaniset ja orgaaniset peruskemikaalit
24900000 Hienokemikaalit ja erilaiset kemialliset tuotteet
Life Technologies -yrityksen valmistamat DNA-/RNA-analyyseihin liittyvät kemikaalit ja polymeraasiketjureaktioon (PCR) / kvantitatiiviseen polymeraasiketjureaktioon (qPCR) tarvittavat kemikaalit ja kulutustarvikkeet.
Qiagen-yrityksen kemikaalit / kulutustarvikkeet
Osa nro: 3
Qiagen-yrityksen valmistamat DNA-/RNA-analyyseihin liittyvät kemikaalit ja DNA:/RNA:n eristämiseen liittyvät kemikaalit ja kulutustarvikkeet.