Építési beruházás - 501291-2019
Magyarország-Budapest: Történelmi műemlékkel vagy emlékművel kapcsolatos építési munkák
2019/S 206-501291
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
II.1.2)Fő CPV-kód
45212314 Történelmi műemlékkel vagy emlékművel kapcsolatos építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Az épület eredeti tömegének és megjelenésének rekonstrukciójaként megvalósul az eredeti és elpusztult épületszintek visszaépítése, a meglevő-megmaradó épületelemek restaurálása. Ebben a szakaszban valósulnak meg a visszaépítésre kerülő rizalit és az oldalsó emeleti szintek kőmunkái, a Szentháromság téri és oldalsó homlokzatok meglevő-megmaradó kőelemeinek restaurálása.
4 műemléki, reprezentatív terem teljeskörű rekonstrukciója történik meg a részletes tervezői műleírásnak és terveknek megfelelően:
— Tanácsterem
— Tanácsterem előtér
— Audienciás terem
— Miniszteri Váróterem.
Teljes szöveg: II.2.4) pontban.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45211350 Többfunkciós épületek kivitelezése
45451100 Díszítőszobrászat
45262000 Különleges szakipari munkák a tetőfedésen kívül
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Keretmegállapodás megkötése a Pénzügyminisztérium 1014 Budapest, Szentháromság tér 6. szám alatt történő elhelyezésének műemléki épületrekonstrukciójához kapcsolódó kivitelezési feladatok ellátására - II. ütem 1. konzultáció feladatai:
Főbb mennyiségek:
1. Restaurátori szakfelügyelet és gyártmánytervezés
2. Homlokzati kőmunkák:
873 m2 meglévő kőfelület felújítása, javítása, impregnálással, antigraffiti bevonattal
1320 m2 durva mészkő homlokzati elem beépítése impregnálással
85 m3 tagozatos homlokzati kőfaragó munka keménymészkőből
38 m3 tagozatos kőfaragó munka durva mészkőből
30 m3 tagozatos kőfaragó munka tercitből
162 m3 kőszobrászati munka
3. Reprezentatív terek belső rekonstrukciója I. ütem:
334 m2 (4 terem) díszes gipszmennyezet újragyártása
84 fm díszes fa falburkolat újragyártása
9 db műemléki ajtó rekonstrukciója/felújítása
337 m2 műemléki táblás parketta újragyártása
8 db ólmozott üvegablak újragyártása