II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Διακήρυξη αριθμ. 60/2022 ανοιχτού ετήσιου διεθνή διαγωνισμού για την προμήθεια τροφίμων
Αριθμός αναφοράς: 161875
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV15000000 Τρόφιμα, ποτά, καπνός και συναφή προϊόντα
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Διακήρυξη αριθμ. 60/2022 ανοιχτού ετήσιου διεθνή διαγωνισμού για την προμήθεια τροφίμων (αρ. ΕΣΗΔΗΣ 161875)
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: ναι
II.2)Περιγραφή
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 1
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15331170 Κατεψυγμένα λαχανικά
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Αρακάς χύμα κατεψυγμένος σε συσκευασία των 10kgr - 750kgr
Φασολάκι πλατύ κατεψυγμένο σε συσκευασία των 10kgr - 1000kgr
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 2
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15220000 Κατεψυγμένα ψάρια, φιλέτα ψαριών και άλλα κρέατα ψαριών
Ψάρι φιλέτο πέρκα χύμα - 5.000kgr
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 3
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15331100 Νωπά ή κατεψυγμένα λαχανικά
Αγγούρι (03221270-9) 7.000 τεμ
Καρότα (03221112-4) 1.500 κιλά
Κολοκύθια (03221250-3) 3.850 κιλά
Κουνουπίδι (03221420-6) 3.560 κιλά
Κρεμμύδια ξερά (03221113-1) 3.500 κιλά
Λάχανο (03221200-8) 3.500κιλά
Μελιντζάνες (03221200-8) 500 κιλά
Μπρόκολο (03221430-9) 1.700 κιλά
Πιπεριές καβάτες για γέμισμα (03221230-7) 210 κιλά
Πιπεριές ψιλές (03221230-7) 120 κιλά
Ντομάτα (03221240-0) 5.000 κιλά
Σκόρδα (03221200-8) 1.000 τεμ
Σπανάκι νωπό(03221340-1) 300 κιλά
Άνιθος των 400 γρ (03221200-8) 100 τεμ
Μαϊντανός των 400 γρ(03221200-8) 450 τεμ
Σέλινο (03221200-8) 250 κιλά
Πορτοκάλια Α΄ποιότητας (03222220-1) 2.500 κιλά
Λεμόνια (03222210-8) 3.000 κιλά
Αχλάδια (03222322-6) 2.000 κιλά
Μήλα Α΄Ποιότητας (03222321-9) 3.500 κιλά
Ροδάκινα (03222332-9) 2.000 κιλά
Βερύκοκα (03222331-2) 500 κιλά
Σταφύλι (03222340-8) 500 κιλά
II.2.1)Τίτλος:
Πουλερικά -Κατασκευάσματα πουλερικών (Κοτόπουλα)
Αριθμός τμήματος: 4
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15112100 Νωπά πουλερικά
Κοτόπουλο νωπό 24.200 κιλά
Κρέας νωπό (Διάφορα κρέατα)
Αριθμός τμήματος: 5
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15119000 Διάφορα κρέατα
Μοσχάρι φρέσκο λάππα 12 έως 16 μηνών -4.000 κιλά
Μοσχάρι φρέσκο μπούτι 12 έως 16 μηνών Α/Ο στρογγυλό -κιλότο- σπάλα (15111200-1)- 8.200 κιλά
Χοιρινό νωπό μπούτι Α/Ο (15113000-3) - 80 κιλά
Αρνί νωπό χωρίς εντόσθια και κεφάλι(15112100-8) - 120 κιλά
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 6
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15411200 Μαγειρικό λάδι
Ελαιόλαδο εξαιρετικό παρθένο σε συσκευασία των 5 λίτρων (15411110-6) -4.000 λίτρα
Αραβοσιτέλαιο σε συσκευασία των 5 λίτρων (15621000-7) 600 λίτρα
Γάλα αγελάδος παστεριωμένο χύμα
Αριθμός τμήματος: 8
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15511100 Παστεριωμένο γάλα
Γάλα αγελάδος παστεριωμένο χύμα -30.000 λίτρα
Φρέσκο γάλα ελαφρύ 1 λίτρου
Αριθμός τμήματος: 9
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15511000 Γάλα
Φρέσκο γάλα ελαφρύ 1 λίτρου -300 λίτρα
Γραβιέρα αγελάδος σε συσκευασία των 8-10 κιλών
Αριθμός τμήματος: 12
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15544000 Σκληρό τυρί
Γραβιέρα αγελάδος σε συσκευασία των 8-10 κιλών - 1.850 κιλά
Τυράκια ατομικά 10γρ σε συσκευασία των 8 μερίδων
Αριθμός τμήματος: 14
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15545000 Τυριά για επάλειψη
Τυράκια ατομικά 10γρ σε συσκευασία των 8 μερίδων - 200 συσκευασίες των 8 μερίδων
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 16
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15811000 Προϊόντα άρτου
Λαγάνα του 1 κιλού - 47 τεμάχια
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 21
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15431100 Μαργαρίνη
Μαργαρίνη 250 γρ - 8.500 τεμάχια
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 22
Μαργαρίνη ατομική 10 γρ - 65.000 τεμάχια
Φακές σε συσκευασία των 500 γρ
Αριθμός τμήματος: 27
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV03212211 Φακές
Φακές σε συσκευασία των 500 γρ - 150 κιλά
Αλάτι επιτραπέζιο σε συσκευασία των 250 γρ
Αριθμός τμήματος: 29
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15872400 Αλάτι
Αλάτι επιτραπέζιο σε συσκευασία των 250 γρ - 80 τεμάχια
Μέλι ατομικό σε συσκευασία των 20 γρ
Αριθμός τμήματος: 33
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15831600 Μέλι
Μέλι ατομικό σε συσκευασία των 20 γρ - 35.000 τεμάχια
Μαρμελάδα ατομική σε συσκευασία των 20 γρ
Αριθμός τμήματος: 34
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15332290 Μαρμελάδες
Μαρμελάδα ατομική σε συσκευασία των 20 γρ - 35.000 τεμάχια
Φρυγανιές ατομικές σε συσκευασία των 16 γρ
Αριθμός τμήματος: 38
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15821110 Φρυγανιές
Φρυγανιές ατομικές σε συσκευασία των 16 γρ - 70.000 τεμάχια
Πιπέρι μαύρο σε συσκευασία του 1 κιλού
Αριθμός τμήματος: 40
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15872100 Πιπέρι
Πιπέρι μαύρο σε συσκευασία του 1 κιλού - 25 κιλά
Πιπέρι κόκκινο σε συσκευσία του 1 κιλού
Αριθμός τμήματος: 41
Πιπέρι κόκκινο σε συσκευασία του 1 κιλού -40 κιλά
Ρίγανη σε συσκευασία του 1 κιλού
Αριθμός τμήματος: 42
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15872300 Αρωματικά βότανα
Ρίγανη σε συσκευασία του 1 κιλού - 25 κιλά
Κύμινο αλεσμένο σε συσκευασία των 500 γρ
Αριθμός τμήματος: 45
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15872200 Μπαχαρικά
Κύμινο αλεσμένο σε συσκευασία των 500 γρ - 5 κιλά
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 48
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15880000 Ειδικά προϊόντα διατροφής
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης: II.2.5)Κριτήρια ανάθεσηςΤιμή
Τοματοπολτός σε συσκευασία του 1 κιλού
Αριθμός τμήματος: 54
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15331425 Τοματοπολτός
Τοματοπολτός σε συσκευασία του 1 κιλού - 600 κιλά
Τοματάκια αποφλοιωμένα σε συσκευασία των 2,5 κιλών
Αριθμός τμήματος: 55
Τοματάκια αποφλοιωμένα σε συσκευασία των 2,5 κιλών - 900 κιλά
Κριθαράκι μέτριο σε συσκευασία των 500 γρ
Αριθμός τμήματος: 56
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15851100 Μη μαγειρεμένα ζυμαρικά
Κριθαράκι μέτριο σε συσκευασία των 500 γρ - 2.200 κιλά
Μακαρονάκι κοφτό σε συσκευασία των 500 γρ
Αριθμός τμήματος: 57
Μακαρονάκι κοφτό σε συσκευασία των 500 γρ - 500 κιλά
Μακαρόνια Νο 6 σε συσκευασία των 500 γρ
Αριθμός τμήματος: 58
Μακαρόνια Νο 6 σε συσκευασία των 500 γρ - 1.500 κιλά
Μακαρόνια τρυπητά Νο 2 & Νο 3 σε συσκευασία των 500 γρ
Αριθμός τμήματος: 59
Μακαρόνια τρυπητά Νο 2 & Νο 3 σε συσκευασία των 500 γρ - 450 κιλά
Πεπονάκι σε συσκευασία των 500 γρ
Αριθμός τμήματος: 60
Πεπονάκι σε συσκευασία των 500 γρ - 200 κιλά
Χυλοπίτες σε συσκευασία των 500 γρ
Αριθμός τμήματος: 61
Χυλοπίτες σε συσκευασία των 500 γρ - 500 κιλά
Ρυζάκι σε συσκευασία των 500 γρ
Αριθμός τμήματος: 62
Ρυζάκι σε συσκευασία των 500 γρ - 200 κιλά
Φιδές σε συσκευασία των 500 γρ
Αριθμός τμήματος: 63
Φιδές σε συσκευασία των 500 γρ - 100 κιλά
Αυγά μεσαίου μεγέθους κλωβοστοιχίας και βάρους 53-63γρ
Αριθμός τμήματος: 64
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV03142500 Αυγά
Αυγά μεσαίου μεγέθους κλωβοστοιχίας και βάρους 53-63γρ - 50.000 τεμάχια