Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Intretinere cladiri si facilitati necesare intretinerii drumurilor pentru 4 ani DRDP CLUJ - Lot 1 – SDN Cluj, Lot 2 – SDN Bistrita, Lot 3 – SDN Oradea, Lot 4 – SDN Baia Mare, Lot 5 – SDN Alba, Lot 6 – SDN Satu Mare, Lot 7 – SDN Zalau, Lot 8 – Sectia Autostrada A3, Lot 9 – DRDP Cluj Central
Reference number: 5
II.1.2)Main CPV code45262600 Miscellaneous special-trade construction work
II.1.4)Short description:
Intretinere cladiri si facilitati necesare intretinerii drumurilor pentru 4 ani D.R.D.P. CLUJ:
Lot 1 – SDN Cluj, Lot 2 – SDN Bistrita, Lot 3 – SDN Oradea, Lot 4 – SDN Baia Mare, Lot 5 – SDN Alba, Lot 6 – SDN Satu Mare, Lot 7 – SDN Zalau, Lot 8 – Sectia Autostrada A3, Lot 9 – DRDP Cluj Central.
Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru, precum si pentru fiecare contract subsecvent (anul I, anul II, anul III si anul IV) sunt conform Anexei 1 la Caietul de sarcini, pentru fiecare lot in parte.
Termene pentru depunerea/raspunsul la solicitarile de clarificari/informatii suplimentare:
A. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016,cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economick interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de maxim 22 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
B. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare termenul limita in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarficare/informatiilor suplimentare este in a 10-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Autoritatea contractantă menţionează că va răspunde la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit in Anuntul de participare.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
II.2)Description
II.2.1)Title:
Acord – cadru “Intretinere cladiri si facilitati necesare intretinerii drumurilor pentru 4 ani” DRDP CLUJ: Lot 9 – DRDP Cluj Central
Lot No: 9
II.2.2)Additional CPV code(s)45262600 Miscellaneous special-trade construction work
45232460 Sanitary works
45453000 Overhaul and refurbishment work
II.2.4)Description of the procurement:
“Intretinere cladiri si facilitati necesare intretinerii drumurilor pentru 4 ani” DRDP CLUJ: Lot 9 – DRDP Cluj Central”
Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru, precum si pentru fiecare contract subsecvent (anul I, anul II, anul III si anul IV) sunt conform Anexei 1 la Caietul de sarcini.
Acord – cadru “Intretinere cladiri si facilitati necesare intretinerii drumurilor pentru 4 ani” DRDP CLUJ: Lot 8 – Sectia Autostrada A3
Lot No: 8
“Intretinere cladiri si facilitati necesare intretinerii drumurilor pentru 4 ani” DRDP CLUJ: Lot 8 – Sectia Autostrada A3”
Acord – cadru “Intretinere cladiri si facilitati necesare intretinerii drumurilor pentru 4 ani” DRDP CLUJ: Lot 7 – SDN Zalau
Lot No: 7
“Intretinere cladiri si facilitati necesare intretinerii drumurilor pentru 4 ani” DRDP CLUJ: Lot 7 – SDN Zalau”
Acord – cadru “Intretinere cladiri si facilitati necesare intretinerii drumurilor pentru 4 ani” DRDP CLUJ: Lot 2 – SDN Bistrita
Lot No: 2
“Intretinere cladiri si facilitati necesare intretinerii drumurilor pentru 4 ani” DRDP CLUJ: Lot 2 – SDN Bistrita
Acord – cadru “Intretinere cladiri si facilitati necesare intretinerii drumurilor pentru 4 ani” DRDP CLUJ: Lot 3 – SDN Oradea
Lot No: 3
“Intretinere cladiri si facilitati necesare intretinerii drumurilor pentru 4 ani” DRDP CLUJ: Lot 3 – SDN Oradea
Acord – cadru “Intretinere cladiri si facilitati necesare intretinerii drumurilor pentru 4 ani” DRDP CLUJ: Lot 6 – SDN Satu Mare
Lot No: 6
“Intretinere cladiri si facilitati necesare intretinerii drumurilor pentru 4 ani” DRDP CLUJ: Lot 6 – SDN Satu Mare
Acord – cadru „Intretinere cladiri si facilitati necesare intretinerii drumurilor pentru 4 ani, din administrarea DRDP CLUJ: Lot 1 – SDN Cluj
Lot No: 1
“Intretinere cladiri si facilitati necesare intretinerii drumurilor pentru 4 ani” DRDP CLUJ: Lot 1 – SDN Cluj
Acord – cadru “Intretinere cladiri si facilitati necesare intretinerii drumurilor pentru 4 ani” DRDP CLUJ: Lot 4 – SDN Baia Mare
Lot No: 4
“Intretinere cladiri si facilitati necesare intretinerii drumurilor pentru 4 ani” DRDP CLUJ: Lot 4 – SDN Baia Mare
Acord – cadru “Intretinere cladiri si facilitati necesare intretinerii drumurilor pentru 4 ani” DRDP CLUJ: Lot 5 – SDN Alba
Lot No: 5
“Intretinere cladiri si facilitati necesare intretinerii drumurilor pentru 4 ani” DRDP CLUJ: Lot 5 – SDN Alba