Építési beruházás - 502869-2022
Submission deadline has been amended by:  593721-2022
Magyarország-Debrecen: Felújítás
2022/S 179-502869
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
II.1.2)Fő CPV-kód
45453100 Felújítás
II.1.4)Rövid meghatározás:
A „Hortobágy - Világörökségünk a Puszta” tárgyú projekt [GINOP-7.1.9-17-2018-00024] keretében Hortobágy világörökségi védelem alatt álló központi területének megújítása, beleértve a Látogatóközpont kiegészítő munkáit, továbbá a helyi vásártér kialakítása.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
Érték áfa nélkül: 3.00 HUF
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: igen
Ajánlatok valamennyi részre
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
Központi (mag)terület
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)
44230000 Építőipari ácsmunka
45111100 Bontási munka
45112210 Termőföld-felszedési munka
45212314 Történelmi műemlékkel vagy emlékművel kapcsolatos építési munkák
45232460 Szaniterszerelési munka
45261210 Tetőfedés
45261310 Bádogosmunka
45261400 Szigetelési munkák
45261410 Tetőszigetelés
45311000 Villamos huzalozás és szerelés
45315300 Villamos hálózati szerelés
45321000 Hőszigetelési munka
45324000 Gipszkartonozás
45330000 Víz-, gázvezeték-szerelési és szaniterszerelési munka
45331000 Fűtés, szellőzés és légkondicionálás szerelése
45421100 Ajtók, ablakok és kapcsolódó tartozékok beszerelése
45421140 Lakatosipari szerelés az ajtók és ablakok kivételével
45441000 Üvegezés
45442100 Festés
45442300 Felületvédelmi munkák
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A „Hortobágy - Világörökségünk a Puszta” tárgyú projekt [GINOP-7.1.9-17-2018-00024] keretében a központi terület megújítása, mely magában foglalja az alábbiakat.
A) Szekérállás műemléki helyreállítása
Az épület műemléki védelem alatt áll, műemléki törzsszáma: 8150, műemléki azonosítója: 5335; műemléki védettségén túl szerepel a hortobágyi UNESCO világörökségi attribútumok között.
A tervezett beavatkozás homlokzati szempontból egy műemléki rekonstrukció, mely visszaállítja az eredetinek tartott nyílásrendet és tetőformát a házon, az eredeti falazat és a tetőszerkezet megtartásával és megóvásával.
A belső tér szempontjából teljeskörű energetikai és belsőépítészeti korszerűsítés történik a kortárs múzeumi igények kielégítésére.
Az építési tevékenység során a ház belsejébe épített válaszfalak, padlórétegrend, az összes nyílászáró és a tetőhéjalás bontása szükséges. A falszerkezeten falkutatás elvégzése, továbbá az ablakok befalazása, a feltehetően eredeti nyílások helyreállítása, a kapunyílás rekonstrukciója, illetve az oromfal visszafalazása szükséges.
Az eredeti tetőszerkezetet a statikai tervek szerint meg kell erősíteni, erre új rétegrend és héjalás kerül. A belső térben készül egy monolit vasbeton falszerkezetű, a ház tartószerkezetétől független doboz, mely a földszinten a kiszolgáló funkciókat (látogatói és személyzeti mosdó, takarítószer tároló, multimédia helyiség, jegyárusító fülke) foglalja magában, az emeleten pedig a gépészeti helyiségek találhatók. Vasbeton falakra támaszkodó födém határolja le a múzeum teréből az előteret.
Nettó alapterülete: 482 m².
A beavatkozáshoz tartozik az épület körüli burkolatok bontása, a telek tájépítészeti rendezése és a közműellátás megújítása.
A tájépítészeti tevékenység különösen az alábbiakat foglalja magában:
- gyepnyesés,
- tereprendezés, termőréteg eltávolítása, talajfeltöltés, tükörkészítés,
- térkőburkolat készítése, kerti szegély építése,
- talaj-előkészítés, gödörásás, növényültetés, benne 2 db fa ültetése, növényápolás, gyepesítés.
B) A Körszín épület átépítése és Turisztikai Információs Ponttá alakítása
Az átépítés során a meglévő épületet teljes egészében le kell bontani, majd azonos helyen, azonos geometria szerint, de az új funkciónak megfelelő belső kialakítással és korszerű, de hagyományos megjelenést biztosító anyaghasználattal újra fel kell építeni.
Az épületben található 125 m² közönségforgalmi terület (információ, shop, pihenő) és 16 m² kiszolgáló terület (mosdó, technológiai és személyzeti helyiség).
A nettó alapterület 141 m².
Elvégzendő még a kapcsolódó tájépítészeti tevékenység is, mely különösen az alábbiakat foglalja magában:
- tereprendezés, termőréteg eltávolítása, tükörkészítés, humuszterítés,
- térkőburkolat készítése, kiemelt ágyások építése,
- gödörásás, évelő növények, díszfüvek ültetése (1888 db), növényápolás, mulcsterítés.
C) A teljes központi területet érintő közműfejlesztés
A közműfejlesztés a Hortobágy 101, 108/7, 97/2 és 100/2 helyrajziszámú telkeket érinti. A Szekérállás és a Körszín vízellátásának biztosítása új vízóra aknából és új vezetékekkel történik, a szennyvízelvezetés szintén új nyomvonalon halad.
A két épület tetején összegyűlő esővíz a Hortobágy folyóba kerül elvezetésre. A vásártéri 3 db étel-ital árusító pavilon kap szennyvíz-bekötési lehetőséget és ivóvíz hozzáférést, ami egyben a növényesített felületek locsolására is szolgál majd.
A terület kiszolgálására egy 99 m3-es föld alatti tűzivíz tározó is létesül.
Látogatóközpont - kiegészítő munkák
Rész száma: 2
45110000 Épületbontás és bontási munka, földmunka
45261910 Tetőjavítás
45312100 Tűzriasztó rendszer szerelése
45331230 Hűtőberendezés szerelése
45421131 Ajtó beszerelése
45430000 Padló- és falburkolás
A „Hortobágy - Világörökségünk a Puszta” tárgyú projekt [GINOP-7.1.9-17-2018-00024] keretében a Hortobágy, Petőfi tér 9. szám alatti látogatóközpont bővítése és átalakítása tárgyú, 2020. évben lezajlott építési beruházás kiegészítő munkáinak elvégzése, mely különösen az alábbiakat foglalja magában:
- a tornácról nyíló főbejáratánál 1 db automata kétszárnyú, felülvilágítós ajtó (1500 x 3050 mm) beépítése a tokhoz szerelt zsalu javításával,
- a hátsó bejárati ajtó (1 db) cseréje,
- a meglévő szélfogó bontása, padlóburkolat (14,17 m2) helyreállítása,
- a szigetelés után lábazati burkolat pótlása 12 m hosszan,
- új gipszkarton (6 m2) fal beépítése
- meglévő folyadékhűtő beszívó légcsatorna átalakítása:
- a 104. konferenciaterem, M09 kézműves műhely és M01 nyitott műhely ajtajainak pánikzárral való ellátása,
- a 105. és 110. helyiségek közötti ajtó tűzjelzővel vezérelt automatikával való ellátása,
- a meglévő napkollektoros rendszer fűtés oldali elbontása, a szükséges tető-helyreállításokkal.
A megvalósítandó építési beruházás részletes műszaki paramétereit az Ajánlati dokumentáció részét képező közbeszerzési műszaki leírás tartalmazza.
Vásártér
Rész száma: 3
45111000 Bontási, terep-előkészítési és eltakarítási munka
45111230 Talajstabilizálási munka
45233221 Útburkolati jelek festése
45233251 Újraburkolás
45233290 Útjelző tábla szerelése
77300000 Kertészeti szolgáltatások
77310000 Zöldterület-ültetési és -karbantartási szolgáltatások
A „Hortobágy - Világörökségünk a Puszta” tárgyú projekt [GINOP-7.1.9-17-2018-00024] keretében a helyi vásártér kialakítása, a bevezető út és 7 parkolóhely, az aszfalt burkolat felújítása és új nyomvonalon út kialakítása, valamint tájépítészeti feladatok elvégzése.
A tájépítészeti, közmű- és útfelújítási beavatkozás összesen kb. 11 600 m2 területre terjed ki.
Az útépítési tevékenység a terveken jelölt szakaszon az útfelület megújítását és 7 db kavicsrácsos normál, 7 db térkővel burkolt akadálymentes parkolóállás kialakítását jelenti, melynek során el kell végezni a rossz minőségű burkolt felületek bontását, továbbá a 108/7 helyrajzi számon lévő telek vásártéri utcáinál a sarkok kivágását és rendezését. A vonatkozó mennyiségek:
- a felújítandó útszakasz: 1045 m2,
- kavicsrácsos parkoló: 98 m2,
- térköves parkoló: 53 m2.
A tájépítészeti beavatkozás térkővel burkolt felületek kialakítását, füvesítést, a terveken jelölt helyeken magaságyások kialakítását, fásítást és növényesítést foglal magában.