Módosítási igény olyan körülmények miatt, amelyet a kellő gondossággal eljáró ajánlatkérő nem láthatott előre (a 2014/23/EU irányelv 43. cikke (1) bekezdésének c) pontja, a 2014/24/EU irányelv 72. cikke (1) bekezdésének c) pontja, a 2014/25/EU irányelv 89. cikke (1) bekezdésének c) pontja)
A módosítás szükségességét indokló körülmények ismertetése, és e körülmények előre nem látható jellegének magyarázata:
1.2. Felek rögzítik, hogy Megrendelő a Tervezővel, mint a közbeszerzési eljárás nyertesével a 5. rész feladatainak ellátására 2019. év december hó 16. napján Tervezési Szerződést (a továbbiakban: Szerződés) kötött [ÁEEK/33391-37/2019 iktatószámon].
1.3. Felek rögzítik, hogy Magyarország Kormánya az új koronavírus (Covid-19) járvány miatt Magyarország területére 2020. március 11-én veszélyhelyzetet hirdetett. A veszélyhelyzetre tekintettel a Megrendelő 2020. március 25. napján a Szerződések teljesítésének felfüggesztéséről döntött.
1.4. A Szerződés felfüggesztését okozó, az új koronavírus (Covid-19) járvány miatt kihirdetett veszélyhelyzet 2020. június hó 18. napjával megszűnt. Megrendelő értesítése alapján a Szerződés felfüggesztése 2020. július hó 1. napjával visszavonásra került, a teljesítés ezzel a nappal folytatódott.