Услуги - 504439-2017
България-София: Услуги, свързани с отпадъчните води, битовите отпадъци, чистотата и околната среда
2017/S 242-504439
Обявление за поръчка – комунални услуги
Услуги
Правно основание:
Директива 2014/25/ЕС
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
„Приемане и обработване на отпадъци — резултат от корабоплавателна дейност в пристанища за обществен транспорт с национално значение Варна и Бургас“ по четири обособени позиции.
II.1.2)Основен CPV код
90000000 Услуги, свързани с отпадъчните води, битовите отпадъци, чистотата и околната среда
II.1.4)Кратко описание:
Предмет на настоящата поръчка е предоставянето на морско-техническите пристанищни услуги по приемане и обработване на отпадъци — резултат от корабоплавателна дейност в пристанища за обществен транспорт с национално значение Варна и Бургас по четири обособени позиции. Целта на поръчката е в съответствие с действащата нормативна уредба да се избере/рат изпълнител/и на услугите и да се сключи/чат договор/и за приемане и обработване на отпадъците 3 резултат от корабоплавателна дейност по Анекси I, IV и V от Международната конвенция за предотвратяване на замърсяването от кораби, 1973, изменена с протокол от 1978 г. (МАРПОЛ 73/78) в двете най-големи български морски пристанища.
II.1.5)Прогнозна обща стойност
II.1.6)Информация относно обособените позиции
Настоящата поръчка е разделена на обособени позиции: да
Оферти могат да бъдат подавани за всички обособени позиции
II.2)Описание
II.2.1)Наименование:
„Приемане и обработване на нефтосъдържащи отпадъци /Анекс I от МАРПОЛ 73/78/ и на битово-отпадни води /Анекс IV от МАРПОЛ 73/78/ — пристанище Варна“.
Обособена позиция №: 1
II.2.2)Допълнителни CPV кодове
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Извършване на морско-техническите пристанищни услуги по приемане и обработване на отпадъци — резултат от корабоплавателна дейност, представляващи отпадъци от нефтопродукти и отпадъци, съдържащи нефтопродукти по Анекс I от МАРПОЛ 73/78 и битово-отпадни води по Анекс IV от МАРПОЛ 73/78, за района на пристанище за обществен транспорт с национално значение Варна. Обем на обособена позиция № 1: приемането и обработването на 7860 куб. м. отпадъци — резултат от корабоплавателна дейност.
„Приемане и обработване на твърди отпадъци /Анекс V от МАРПОЛ 73/78/ — пристанище Варна“.
Обособена позиция №: 2
Извършване на морско-техническите пристанищни услуги по приемане и обработване на отпадъци — резултат от корабоплавателна дейност, представляващи твърди отпадъци по Анекс V от МАРПОЛ 73/78, за района на пристанище за обществен транспорт с национално значение Варна. Обем на обособена позиция № 2: приемането и обработването на 1 475 куб. м. отпадъци — резултат от корабоплавателна дейност.
„Приемане и обработване на нефтосъдържащи отпадъци /Анекс I от МАРПОЛ 73/78/ и на битово-отпадни води /Анекс IV от МАРПОЛ 73/78/ — пристанище Бургас“.
Обособена позиция №: 3
Извършване на морско-техническите пристанищни услуги по приемане и обработване на отпадъци — резултат от корабоплавателна дейност, представляващи отпадъци от нефтопродукти и отпадъци, съдържащи нефтопродукти по Анекс I от МАРПОЛ 73/78 и битово-отпадни води по Анекс IV от МАРПОЛ 73/78, за района на пристанище за обществен транспорт с национално значение Бургас. Обем на обособена позиция № 3: приемането и обработването на 1 965 куб. м. отпадъци — резултат от корабоплавателна дейност.
„Приемане и обработване на твърди отпадъци /Анекс V от МАРПОЛ 73/78/ — пристанище Бургас“.
Обособена позиция №: 4
Извършване на морско-техническите пристанищни услуги по приемане и обработване на отпадъци — резултат от корабоплавателна дейност, представляващи твърди отпадъци по Анекс V от МАРПОЛ 73/78, за района на пристанище за обществен транспорт с национално значение Бургас. Обем на обособена позиция № 4: приемането и обработването на 1 000 куб. м. отпадъци — резултат от корабоплавателна дейност.