Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
DigiFinland Oy - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Tietojärjestelmien ja ohjelmistojen asiantuntijapalvelut - Integraattori
Reference number: D/70/2023
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
DigiFinland Oy on pyytänyt tarjouksia tietojärjestelmien ja ohjelmistojen asiantuntijapalveluista tarjouspyynnön ja sen liitteiden määrittelyjen mukaisesti.
Hankinta toteutettiin Hanselin IT-konsultointi 2021-2025 DPS:n sisäisenä kilpailutuksena.
Hankinnan kohde oli kuvattu tarkemmin tarjouspyynnön liitteessä "Hankinnan kohteen kuvaus".
Hankinnan ennakoitu kokonaisarvo on enintään 5 000 000 euroa ja hankinnalla voidaan ostaa enintään 4000 henkilötyöpäivää tarjouspyynnön mukaisia asiantuntijapalveluita.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement:
Hankinnan kohteen tarkempi kuvaus ja vähimmäisvaatimukset on kuvattu tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Hankinnan kohteena on asiantuntijatiimi, joka koostuu päätoimisista asiantuntijoista sekä tukiresursseista.
Tarjousten vertailu tehdään kuuden asiantuntijan tietoihin perustuen. Asiakas ei sitoudu tilaamaan vähimmäismäärää resursseja, vaan tilattavat Perustiimin asiantuntijaresurssit allokoidaan asiakkaan tarpeen mukaan yhteistyössä toimittajan kanssa.
Tarjoaja ei voi tarjota samaa henkilöä useampaan tehtävään, poisluettuna johtava projektipäälikkö.
Kilpailutus koskee sopimuskautta. Toimeksiannoista sovitaan sopimuskauden aikana. Sopimus on kestoltaan kaksi + kaksi vuotta. Asiakas ilmoittaa kolme kuukautta ennen ensimmäisen sopimuskauden päättymistä Toimittajalle käyttääkö Asiakas sopimuksen option.
Hankinnan laajuus koko sopimuskaudella optiot mukaan lukien on enintään 4000 henkilötyöpäivää ja enintään 5 000 000 euroa.
Toimittajan keskeisiin tehtäviin kuuluu valmistella tulevia hankintoja sekä niiden vaatimuksia. Hankintalain 66 §:n perusteella valittu toimittaja tulee esteelliseksi tarjoamaan tämän hankinnan piirissä valmisteltavien hankintojen kilpailtuksiin.