Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Patentti- ja Rekisterihallitus - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Efecte-järjestelmän pääkäyttäjätuki- ja ylläpitopalveluiden hankinta
Reference number: PRH/826/28/2023
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
Hankinnan kohteena on Efecten pääkäyttäjätuki, prosessituki ja jatkokehitys.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement:
Kilpailutus koskee sopimuskautta. Sopimuskausi päättyy 31.7.2028
Hankinnan kohteen kuvaus ja vähimmäisvaatimukset on kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Hankinnan arvioitu laajuus on 10-20 henkilötyöpäivää per kuukausi.