Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 50696-2023
România-Târgoviște: Servicii de configurare de software
2023/S 018-050696
Anunț de participare
Servicii
Temei juridic:
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Servicii de implementare a unui sistem informatic pentru optimizarea procedurilor si fluxurilor de lucru în cadrul Municipiului Târgoviște prin proiectul „Servicii de integrare și dezvoltare pentru digitalizarea activității Primăriei Municipiului Târgoviște”- PMT-2023-P-001, Cod unic de identificare: 4279944-2023-4.1
Număr de referinţă: 4279944-2023-4.1
II.1.2)Cod CPV principal
72265000 Servicii de configurare de software
II.1.4)Descriere succintă:
Obiectivul de investiții „Servicii de integrare si dezvoltare pentru digitalizarea activitatii Primariei Municipiului Târgoviste” a fost depus spre finantare in cadrul Programului Operational Capacitate Administrativa, Componenta 1, CP16/2021 less Fundamentarea deciziilor, planificare strategica si masuri de simplificare pentru cetateni la nivelul administratiei publice locale din regiunile mai putin dezvoltate, Operatiunea Introducerea de sisteme si standarde comune în administratia publica locala ce optimizeaza procesele orientate catre beneficiari în concordanta cu SCAP.
Pentru acest obiectiv de investitii a fost încheiat Contractul de finanțare nr. 687/19.04.2022, cod proiect 154632.
Obiectul contractului de servicii ce urmează a fi atribuit constă în:
Implementare a unui sistem informatic pentru optimizarea procedurilor si fluxurilor de lucru în cadrul Municipiului Târgoviște prin proiectul „Servicii de integrare și dezvoltare pentru digitalizarea activității Primăriei Municipiului Târgoviște”.
Obiectivul general al Proiectului, la care serviciile solicitate contribuie în format standardizat, vizează consolidarea capacității administrative a Municipiului Târgoviște în ceea ce privește implementarea măsurilor de simplificare administrativă de tip front-office și back-office în baza competențelor sale, corelată cu introducerea de metode electronice de gestionare a atribuțiilor curente de serviciu, având ca rezultat creșterea calității actului administrativ pe termen lung.
Obiectivele specifice ale Proiectului la care serviciile solicitate contribuie, prin disponibilizarea conținutului arhivistic în format electronic standardizat la nivelul tuturor actorilor, sunt:
Optimizarea procedurilor administrative interne în raport cu beneficiarii serviciilor publice, în scopul reducerii birocratiei, prin implementarea unui ecosistem digital integrat si dezvoltarea abilitatilor personalului prin participarea la programe de instruire în vederea utilizarii si administrarii solutiilor informatice implementate.
Valoarea estimata: 2.133.171,76 lei fara TVA
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare adresate de catre operatorii economici, in a 11 zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor, conform art.161 din Legea nr.98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, coroborat cu art. 27 alin (3) din HG 395/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate pana la termenul limita de 17 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
NUMAR DE REFERINTA: 4279944-2023-4.1
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 2 133 171.76 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Obiectul contractului ce urmeaza a fi atribuit consta in:
Valoarea estimata a contractului: 2.133.171,76 lei fara T.V.A.
Detalii suplimentare se regasesc in caietul de sarcini.
NUMAR DEREFERINTA: 4279944-2023-4.1