Belgio-Bruxelles: Identificazione, valutazione, condivisione e diffusione delle migliori pratiche per la gestione umana delle specie esotiche invasive
2018/S 222-507161
Avviso di aggiudicazione di appalto
Risultati della procedura di appalto
Base giuridica:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Identificazione, valutazione, condivisione e diffusione delle migliori pratiche per la gestione umana delle specie esotiche invasive
Numero di riferimento: ENV.D.2/SER/2018/0019
II.1.2)Codice CPV principale90700000 Servizi ambientali
II.1.4)Breve descrizione:
L'obiettivo di questo progetto consiste nel promuovere l'adozione delle migliori pratiche per la gestione umana degli animali esotici invasivi, attraverso misure letali o non letali, senza compromettere gli obiettivi del regolamento (UE) n. 1143/2014 sulle specie esotiche invasive. Il progetto riguarderà in particolare le specie animali incluse nell'elenco delle specie esotiche invasive di interesse per l’Unione [regolamenti di esecuzione della Commissione (UE) 2016/1141 e 2017/1263].
Dovrà identificare le misure di gestione efficaci esistenti per gli animali alieni invasivi al fine di sradicare, controllare e/o contenere le loro popolazioni al fine di ridurre al minimo il loro impatto sulla biodiversità, i relativi servizi per l’ecosistema e, ove applicabile, sulla salute umana o sull'economia. Tali misure saranno valutate in base alla loro efficacia in termini di costi, e a quanto sono considerate umane, nonché ad altri possibili effetti collaterali. Il progetto mirerà altresì alla diffusione delle misure.
II.1.6)Informazioni relative ai lottiQuesto appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
Bando di gara con procedura aperta: Appalto di servizi. Contratto unico di 24 mesi (importo totale 500 000 EUR).
Belgija-Briuselis: Geriausios patirties humaniško invazinių svetimų rūšių valdymo srityje nustatymas, įvertinimas, dalijimasis ir sklaida
Skelbimas apie sutarties skyrimą
Pirkimo procedūros rezultatai
Teisinis pagrindas:
Direktyva 2014/24/ES
I dalis: Perkančioji organizacija
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Geriausios patirties humaniško invazinių svetimų rūšių valdymo srityje nustatymas, įvertinimas, dalijimasis ir sklaida
Nuorodos numeris: ENV.D.2/SER/2018/0019
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Šio projekto tikslas – skatinti naudojimąsi geriausia praktika humaniško invazinių svetimų gyvūnų valdymo srityje, taikant mirtinas arba nemirtinas priemones, neprieštaraujančias Reglamento (ES) Nr. 1143/2014 dėl invazinių svetimų rūšių tikslams. Projektas yra ypač susijęs su gyvūnų rūšimis, įtrauktomis į Sąjungai susirūpinimą keliančių invazinių svetimų rūšių sąrašą (Komisijos įgyvendinimo reglamentai (ES) 2016/1141 ir 2017/1263).
Jame bus nurodytos turimos veiksmingos valdymo priemonės, susijusios su invaziniais svetimais gyvūnais, siekiant likviduoti, kontroliuoti ir (arba) izoliuoti jų populiacijas, tam, kad būtų kiek galima sumažintas jų poveikis biologinei įvairovei, ekosistemų funkcijoms ir, jei aktualu, žmogaus sveikatai arba ekonomikai. Priemonės bus įvertintos pagal jų sąnaudų efektyvumą, kiek jos laikomos humaniškomis ir kitas galimas šalutinis poveikis. Projektas taip pat bus susijęs su priemonių platinimu.
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
Atviras konkursas: Paslaugų pirkimo sutartis. Viena 24 mėnesių trukmės sutartis, bendras biudžetas – 500 000 EUR.
België-Brussel: Beoordelen, identificeren, delen en verspreiden van beste praktijken voor het humane beheer van invasieve uitheemse soorten
Aankondiging van een gegunde opdracht
Resultaten van de aanbestedingsprocedure
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Beoordelen, identificeren, delen en verspreiden van beste praktijken voor het humane beheer van invasieve uitheemse soorten
Referentienummer: ENV.D.2/SER/2018/0019
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie90700000 Milieuzorgdiensten
II.1.4)Korte beschrijving:
De doelstelling van dit project is het bevorderen van de toepassing van de beste praktijken voor het humane beheer van invasieve uitheemse dieren door middel van dodelijke of niet-dodelijke maatregelen, zonder afbreuk te doen aan de doelstellingen van Verordening (EU) nr. 1143/2014 inzake invasieve uitheemse soorten. Het project zal met name betrekking hebben op diersoorten die zijn opgenomen in de lijst van invasieve uitheemse soorten die voor de Unie van belang zijn (Uitvoeringsverordeningen (EU) 2016/1141 en 2017/1263 van de Commissie).
In het plan moeten de bestaande doeltreffende beheersmaatregelen voor invasieve uitheemse dieren worden geïdentificeerd met het oog op de uitroeiing, de bestrijding en/of de beheersing van hun populaties teneinde hun effect op de biodiversiteit, de daarmee verband houdende ecosysteemdiensten en, waar van toepassing, de gezondheid van de mens of de economie tot een minimum te beperken. De maatregelen moeten worden beoordeeld op hun kosteneffectiviteit, hoe humaan ze zijn en andere mogelijke neveneffecten. Het project is ook gericht op de verspreiding van de maatregelen.
II.1.6)Inlichtingen over percelenVerdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
Openbare oproep tot inschrijving: dienstenovereenkomst. Enkelvoudige opdracht van 24 maanden (totale begroting van 500 000 EUR).
Belgia-Bruksela: Określenie, ocena, identyfikacja, wymiana i rozpowszechnianie najlepszych praktyk w zakresie humanitarnego postępowania z inwazyjnymi gatunkami obcymi
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Określenie, ocena, identyfikacja, wymiana i rozpowszechnianie najlepszych praktyk w zakresie humanitarnego postępowania z inwazyjnymi gatunkami obcymi
Numer referencyjny: ENV.D.2/SER/2018/0019
II.1.2)Główny kod CPV90700000 Usługi środowiska naturalnego
II.1.4)Krótki opis:
Celem niniejszego projektu jest promowanie najlepszych praktyk w zakresie działań zaradczych związanych z inwazyjnymi gatunkami obcymi stosowanych w sposób humanitarny z wykorzystaniem środków letalnych lub nieletalnych, bez uszczerbku dla celów rozporządzenia (UE) nr 1143/2014 w sprawie inwazyjnych gatunków obcych. Projekt obejmie w szczególności gatunki wymienione w wykazie inwazyjnych gatunków obcych stanowiących przedmiot obaw Unii (rozporządzenia wykonawcze Komisji (UE) 2016/1141 i 2017/1263).
Jego celem będzie określenie skutecznych środków zaradczych stosowanych wobec inwazyjnych gatunków obcych w celu ich wyeliminowania, skontrolowania i/lub powstrzymania, aby zminimalizować ich oddziaływanie na różnorodność biologiczną, powiązane usługi ekosystemowe oraz, w stosownych przypadkach, na zdrowie ludzkie lub na gospodarkę. Środki ocenia się pod względem opłacalności, humanitaryzmu oraz innych możliwych skutków. Projekt ma również na celu rozpowszechnianie środków.
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.4)Opis zamówienia:
Otwarta procedura przetargowa: zamówienie na usługi. Jedna umowa o usługi, na okres 24 miesięcy (łączny budżet wynosi 500 000 EUR).
Belgia-Bruxelles: Identificarea, evaluarea, partajarea și diseminarea celor mai bune practici pentru gestionarea umană a speciilor străine invazive
Anunț de atribuire a contractului
Rezultatele procedurii de achiziţie
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Identificarea, evaluarea, partajarea și diseminarea celor mai bune practici pentru gestionarea umană a speciilor străine invazive
Număr de referinţă: ENV.D.2/SER/2018/0019
II.1.2)Cod CPV principal90700000 Servicii privind mediul
II.1.4)Descriere succintă:
Obiectivul acestui proiect este de a promova adoptarea celor mai bune practici pentru gestionarea umană a speciilor alogene invazive, prin măsuri letale sau neletale, fără a compromite obiectivele Regulamentului (UE) nr. 1143/2014 privind speciile alogene invazive. Proiectul va aborda în special speciile de animale incluse pe lista speciilor alogene invazive de interes comunitar (Regulamentul de punere în aplicare (UE) 2016/1141 și 2017/1263).
Acesta trebuie să identifice măsurile existente de gestionare eficiente pentru animalele alogene invazive în vederea eradicării, controlului și / sau limitării populațiilor acestora pentru a minimiza impactul acestora asupra biodiversității, a serviciilor aferente privind ecosistemul și, după caz, asupra sănătății umane sau asupra economiei. Se vor evalua măsurile în funcție de rentabilitatea acestora, de modul în care acestea sunt considerate uman și de alte posibile efecte secundare. Proiectul va viza, de asemenea, difuzarea măsurilor.
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Cerere deschisă pentru ofertă: Contract de servicii. Contract unic cu o durată de 24 de luni (buget total de 500 000 EUR).