Diese Bekanntmachung dient nur der Vorinformation
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
LVIA- ja/tai Sähköurakka, Oulun pääkirjaston perusparannus
Referenznummer der Bekanntmachung: OUKA/1284/02.08.01/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil45000000 Bauarbeiten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Tämä ei ole hankintailmoitus, tarjouspyyntö tai osallistumishakemuspyyntö, vaan ennakkoilmoitus rakennusurakan kilpailutuksesta ja markkinavuoropuhelusta rakennusurakasta kiinnostuneille alan toimijoille.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Oulun Tilapalvelut valmistelee otsikon mukaisen hankkeen talotekniikkaurakan kilpailutusta. Tällä ilmoituksella pyydetään hankinnasta kiinnostuneita toimijoita ilmoittautumaan hankinnan valmisteluvaiheessa toteutettavaan markkinainfotilaisuuteen. Tilaisuuden tavoitteena on avata keskustelu urakan vaihtoehtoisista toteutustavoista.
Markkinainfo järjestetään 30.1.2023 klo 9-10. Tilaisuudesta kiinnostuneiden tulee ilmoittautua sähköpostitse osoitteeseen veera.muukkonen@vison.fi 30.1.2023 klo 8 mennessä. Ilmoittautuneille toimitetaan sähköpostitse linkki Teamsilla järjestettävään markkinainfoon. Tilaisuuden kieli on suomi.
Markkinainfon lisäksi palveluntuottajilla on mahdollisuus vastata anonyymiin markkinainfokyselyyn ja varata aika kahdenkeskiseen keskusteluun tilaajan kanssa. Kysely ja keskusteluajat julkaistaan markkinainfossa.
Tilaisuuteen osallistuminen ei ole edellytys tarjouskilpailuun osallistumiselle, eikä tilaisuus tule vaikuttamaan millään tavoin tarjoajan asemaan varsinaisessa tarjouskilpailussa.