Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Förvaltning av ärendehanteringssystem
Referenznummer der Bekanntmachung: 22EV4969
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72220000 Systemberatung und technische Beratung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Uppdraget omfattar förvaltning och utveckling av Elsäkerhetsverkets befintliga Platinalösning och därtill knutna moduler och tjänster. Leverantören tillhandahåller såväl support och felavhjälpning som hjälp med konfiguration, anpassningar och uppdateringar av systemet.
Elsäkerhetsverket har köpt mjukvaran i ett särskilt avtal med produktleverantören Formpipe AB, för att få rättigheter till systemet och tillgång till nya versioner
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)72220000 Systemberatung und technische Beratung
72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Platina är myndighetens gemensamma system för diarieföring, ärendehandläggning, dokumenthantering och registerhantering sedan april 2009.