Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Upphandling av ramavtal avseende drift och underhåll av broar, konstbyggnader och hamnverksamhet
Referenznummer der Bekanntmachung: TN 2022/0654
II.1.2)CPV-Code Hauptteil45221119 Bauarbeiten zur Erneuerung von Brücken
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Danderyds kommun inbjuder genom denna förfrågan intresserade leverantörer att komma in med anbud
avseende Drift- och underhållsarbeten av broar, konstbyggnader och hamnverksamhet.
50996-2023 - ÄndringSverige-Djursholm: Byggnadsarbeten: brorenovering
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: TN 2022/0654
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45221119 Byggnadsarbeten: brorenovering
II.1.4.
Kort beskrivning