Zamawiający zgodnie z art. 441 ust. 1 Pzp korzysta z prawa opcji, w związku z czym precyzuje:
- określenie rodzaju i maksymalnej wartości: zamówienie o dodatkowe 50% wielkości świadczenia przedstawionych w SWZ. W takim przypadku warunki realizacji pozostają bez zmian.
- określenie okoliczności skorzystania z opcji: w związku z ewentualną koniecznością świadczenia dodatkowych usług wynikających z braku możliwości przewidzenia ilości i wartości koniecznych do realizacji przedmiotu umowy wynikającą m.in. z trwającej pandemii zakaźnej choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2.
- powyższe nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy.
W przypadku uruchomienia prawa opcji wynagrodzenie Wykonawcy z tytułu realizacji zamówienia objętego opcja będzie obliczone na podstawie cen wskazanych przez Wykonawcę w ofercie .
Uruchomienie prawa opcji, poprzez rozszerzenie lub zwiększenie zakresu zamówienia wymaga złożenia przez Zamawiajacego pisemniego oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji - i zawarcia Aneksu.
Zamawiający zobowiązuje się do zrealizowania przedmiotu umowy w wysokości minimalnej 50% wartości brutto umowy.
Prawo opcji nie jest żródłem zobowiązań Zamawiajacego w momencie udzielania zamówienia podstawowego.
Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może skorzystać w czasie trwania umowy o zamówienie podstawowe. Skorzystanie z prawa opcji, poprzez zwiększenie przedmiotu zamówienia uzależnione będzie wyłącznie od potrzeb i możliwości finansowych Zamawiającego.
W przypadku skorzystania z prawa opcji, Wykonawca zobowiązuje się do jego wykonania na warunkach zamówienia podstawowego, określonych w SWZ oraz w niniejszej umowie.
Wykonawcy nie przysługuje roszczenie i oczekiwanie skorzytania z prawa opcji.