Lieferungen - 511537-2022
Polen-Krakau: Elektrizität
2022/S 181-511537
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Dostawa energii elektrycznej.
Referenznummer der Bekanntmachung: DG-VI. 272.12.2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
09310000 Elektrizität
II.1.4)Kurze Beschreibung:
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 57 598 884.00 PLN
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 755 z późn. zm.) na potrzeby zamawiających o łącznym maksymalnym wolumenie: 23 999 535,00 kWh w okresie dostaw, tj. nie wcześniej niż od dnia 01.01.2023 r. do dnia 31.12.2023 r., z zastrzeżeniem, że do poszczególnych punktów poboru energii elektrycznej rozpoczęcie dostaw nastąpi nie wcześniej niż po skutecznym wypowiedzeniu dotychczas obowiązujących umów dostarczania energii oraz pozytywnie przeprowadzonej procedurze zmiany sprzedawcy.
2. Postępowanie przetargowe prowadzone jest przez Województwo Małopolskie w imieniu i na rzecz wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych, wojewódzkich osób prawnych, które zawarły w tym celu Porozumienie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.
3. Dostawa energii będzie się odbywała na podstawie umów zawieranych odrębnie przez poszczególnych Zamawiających.
4. Usługi dystrybucyjne będą świadczone na podstawie odrębnych umów zawartych z lokalnymi Operatorami Systemu Dystrybucyjnego.
5. Dostarczana energia elektryczna musi spełniać standardy techniczne zgodnie z zapisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 755 z późn. zm.) aktami wykonawczymi oraz Polskimi Normami.
6. Zamawiający jednocześnie informuje, że obecnie posiada umowy na sprzedaż energii, zawarte jako umowy kompleksowe, jak i wyłącznie na sprzedaż, po kolejnej zmianie sprzedawcy. Informacja dotycząca umów została zawarta w załączniku nr 1D do SWZ.
7. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zawiera warunki wykonania zamówienia zawarte są we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 1C do SWZ.
8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera swz.