Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Valtiokonttori - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - IT-asiantuntijapalvelut tietoalusta- ja raportointipalvelujen kehittämisen tueksi
Reference number: 457979
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
Valtiokonttori toteutti IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) dynaamisen hankintajärjestelmän sisäisen kilpailutuksen koskien it-asiantuntijapalveluiden hankintaa tietoalusta- ja raportointipalveluiden tueksi.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement:
Valittavan kehittämiskumppanin asiantuntijat toteuttavat Valtiokonttorille kehittämisprojektia ketterin menetelmin sekä vastaavat
järjestelmän tuesta ja perusylläpidosta.
Kilpailutus koski sopimuskautta. Toimeksiannoista sovitaan sopimuskauden aikana.
Hankinnan kohteen kuvaus ja vähimmäisvaatimukset on kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Hankinnan arvioitu laajuus on 2000-3000 henkilötyöpäivää per vuosi.