Раздел ІІ: Предмет
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
„Доставка на реактиви и консумативи за клинична и микробиологична лаборатория на МБАЛ „Д-р Тота Венкова” АД – Гр. Габрово” – 2022г.
II.1.2)Основен CPV код33696500 Лабораторни реактиви
II.1.4)Кратко описание:
Предмет на настоящата поръчка е: „Доставка на реактиви и консумативи за клинична и микробиологична лаборатория на МБАЛ „Д-р Тота Венкова” АД – Гр. Габрово” – 2022г., разделена на обособени и необособени позиции подробно описани в - ТЕХНИЧЕСКА СПЕЦИФИКАЦИЯ.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 262 640.53 BGN
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: да
Оферти могат да бъдат подавани за всички обособени позиции
II.2)Описание
II.2.1)Наименование:Обособена позиция №: 1
II.2.2)Допълнителни CPV кодове33696500 Лабораторни реактиви
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
1.01.Бърз имунохроматографки тест за детекция на SARS-CoV-2 антиген, който и да детектира и Делта мутацията на вируса - B.1.617 и B.1 като резултатите да се отчитат в рамките на 15 минути. Чувствителност не по-ниска от 96.5% и специфичност не по-ниска от 99.6%. Да съдържа всички необходими за извършването на теста компоненти, както и отделно опаковани епруветки с буфер за екстракция. Одобрен от Световната здравна организация (СЗО), Европейската комисия и Министерството на здравеопазването, както и да бъдат поместени в Приложение №2 към Наредба РД-01-412/03.06.2021 г. CE-IVD. бр. тест - 8 000
1.02.Бърз тест имунохроматографски за определяне на Influenza A & B virus antigen /Грип А и В вирусен антиген /, в назален секрет, назален аспират и назофарингеален секрет. Изисквания: Чувствителност – не по-малка от 96,5 %. Специфичност - не по-малка от 99 %. Опаковка: до 20 бр., с включени консумативи и контроли.бр. тест - 150
II.2.1)Наименование:
ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ – PCR ДИАГНОСТИКА НА SARS-CoV-2 (COVID-19). Реактиви и консумативи за автоматизирана Real-time система "AutoPure 32 A", "SaCycler-48/96 5x" или еквивалентни.
Обособена позиция №: 2
2.01.КИТ за real-time флуоресцентно базирана амплификация/детекция на SARS-CoV-2. Детекция на Gene N, Gene E и ORF1 ab. Съвместим със система "SaCycler-48/96 5x". CE маркировка, 96 теста е опаковка. Работен обем 40 мкл. За тест. - бр. тест - 11 880
2.02.КИТ за автоматична екстракция на RNA, съвместим с "AutoPure 32 A" екстрактор. CE маркировка, 2x16 теста в опаковка. - бр. тест - 11 160
ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ – PCR ДИАГНОСТИКА НА SARS-CoV-2 (COVID-19)
Обособена позиция №: 3
3.01.COVID-19 Multiplex real-time RT-PCR Kit, 100 теста/опак. (кит за детекция на RdRP, E, N гените на SARS-CoV-2). Включена вътрешна контрола RNase P. Детекцията да се извършва в eдна реакционна епруветка и в следните канали: RdRp ген в FAM канал, N ген в ROX канал, Е ген в HEX канал, а вътрешната контрола (RNase P) в Cy5 канал. Да притежава CE-IVD сертификат. - бр - 2 700
3.02.Вода за молекулярна биология, свободна от ДНК, РНК, ДН-ази, РН-ази. Опаковка от 100 ml - мл - 540
3.03.Реагент за бърза екстракция на вирусна РНК от назофарингеални проби. Реагентът да позволява обработката на 100 µl проба, взета във вирусна транспортна среда. Процeдурата на работа да включва не повече от 3 стъпки, а времето за екстракция - не повече от 17 мин. Опаковка от 10 мл. - мл - 500
ПОЗИЦИЯ – Медицински изделия необходими за PCR диагностика SARS-CoV-2 (COVID-19) за автоматизирана Real-time система "AutoPure 32 A", "SaCycler-48/96 5x и еквивалент
Обособена позиция №: 4
4.01PCR епруветки 0.2 ml. с плоска капачка, 1000 бр. в опаковка - бр - 800
4.02.PCR гребени за автоматична екстрация x2 - бр - 20
4.03.PCR стрипове от 0.2 мл PCR епруветки, оптично пропускливи, с отделен стрип от капачки 0,2 ml, 125 бр./опак - стрип - 2 200
4.04.Микроцентрофужни епруветки 1,5 ml, молекулярна биология, nuclease free 500 бр/оп. - бр - 3 000
4.05.Накрайници за пипети с филтър 0-200 µl, стерилни, 96 бр./опаковка,съвместими с автоматични пипети Sartorius - бр - 22 752
4.06.Накрайници за пипети с филтър 10 µl extra long, стерилни, 96 бр./опаковка,съвместими с автоматични пипети Sartorius - бр -20 160
4.07.Накрайници за пипети с филтър 100-1000 µl, стерилни, 96 бр./опаковка,съвместими с автоматични пипети Sartorius - бр - 15 480
4.08.Транспортна среда за директен PCR без екстракция, с обем 1 мл., включен назофарингеален тампон. Опаковка от 50 бр. - бр - 900
ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ – Китове и контроли и калибратори за определяне на IgG срещу SARS-COV-2, съвместим с имунологичен анализатор Е 411
Обособена позиция №: 5
5.01.Кит за определяне на IgG срещу SARS-COV-2, съвместим с имунологичен анализатор Е 411 - бр - 800
5.02.Калибратор за определяне на IgG срещу SARS-COV-2, съвместим с имунологичен анализатор Е 411 - мл - 8
5.03.Контроли за определяне на IgG срещу SARS-COV-2, съвместим с имунологичен анализатор Е 411 - мл - 8