Правно основание:
Регламент (ЕС, Евратом) № 2018/1046
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Предоставяне на данни за кораби и дружества за базата данни Equasis
Референтен номер: EMSA/OP/23/2021
II.1.2)Основен CPV код72300000 Услуги по предаване и обработка на данни
II.1.4)Кратко описание:
Обхватът на поръчката е осигуряването на редовни актуализации на информацията, свързана с кораби и дружества, в електронен формат за нетърговска употреба. Повече информация е налична в публикуваните документи за обществената поръчка.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 995 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: да
Оферти могат да бъдат подавани за всички обособени позиции
II.2)Описание
II.2.1)Наименование:
Предоставяне на данни за кораби и дружества на базата данни Equasis — Обособена позиция 1: Данни за кораби
Обособена позиция №: 1
II.2.2)Допълнителни CPV кодове72300000 Услуги по предаване и обработка на данни
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Данните, които трябва да се осигурят за обособена позиция 1, се отнасят за всички самоходни морски търговски кораби и риболовни плавателни съдове, на които е даден номер на Международната морска организация в съответствие със задължителната и доброволната схема за номериране, прилагана от Международната морска организация.
Предоставяне на данни за кораби и дружества за базата данни Equasis — Обособена позиция 2: Данни за дружества
Обособена позиция №: 2
Данните, които трябва да се осигурят за обособена позиция 2, се отнасят за всички дружества, които имат някаква връзка (например кораб или управители на система за управление на сигурността на информацията (ISM), собственици и др.) с корабите, които са в обхвата на обособена позиция 1.
Oznámení o zahájení zadávacího řízení
Právní základ:
Nařízení (EU, Euratom) č. 2018/1046
II.1)Rozsah veřejné zakázky
II.1.1)Název:
Poskytování údajů o lodích a společnostech do databáze Equasis
Spisové číslo: EMSA/OP/23/2021
II.1.2)Hlavní kód CPV72300000 Datové služby
II.1.4)Stručný popis:
Rozsahem zakázky je zajištění pravidelných aktualizací informací týkajících se lodí a společností v elektronickém formátu pro nekomerční použití. Více informací je k dispozici ve zveřejněné zadávací dokumentaci.
II.1.5)Předpokládaná celková hodnota Hodnota bez DPH: 995 000.00 EUR
II.1.6)Informace o částechZakázka je rozdělena na části: ano
nabídky mohou být předkládány pro všechny části
II.2)Popis
II.2.1)Název:
Poskytování údajů o lodích a společnostech pro databázi „Equasis“ – položka č. 1 Lodní údaje
Část č.: 1
II.2.2)Dodatečný(-é) kód(-y) CPV72300000 Datové služby
II.2.4)Popis zakázky:
Předmětem údajů pořízených v případě položky č. 1 jsou námořní obchodní lodě s vlastním pohonem a rybářská plavidla, kterým bylo přiděleno číslo IMO v souladu s povinným a dobrovolným systémem číslování IMO.
Poskytování údajů o lodích a společnostech pro databázi „Equasis“ – položka č. 2 Údaje o společnostech
Část č.: 2
Předmětem údajů pořízených v případě položky č. 2 jsou všechny společnosti, které mají určitý vztah (např. správci lodí nebo ISM, vlastníci atd.) s loděmi, které spadají do rozsahu položky č. 1.
Õiguslik alus:
Määrus (EL, Euratom) nr 2018/1046
I osa: Hankija
II.1)Hanke kogus või ulatus
II.1.1)Nimetus:
Equasise andmebaasi varustamine laevade ja ettevõtete andmetega
Viitenumber: EMSA/OP/23/2021
II.1.2)CPV põhikood72300000 Andmeteenused
II.1.4)Lühikirjeldus:
Leping hõlmab laevade ja ettevõtetega seotud muuks kui äriliseks otstarbeks mõeldud teabe kohta elektroonilises vormingus regulaarsete uuenduste hankimist. Lisateave on saadaval avaldatud hankedokumentides.
II.1.5)Eeldatav kogumaksumus või suurusjärkMaksumus käibemaksuta: 995 000.00 EUR
II.1.6)Teave osade kohtaHankeleping on jaotatud osadeks: jah
Pakkumusi võib esitada kõigile osadele
II.2)Kirjeldus
II.2.1)Nimetus:
Equasise andmebaasi varustamine laevade ja ettevõtete andmetega – 1. osa: laevade andmed
Osa nr: 1
II.2.2)CPV lisakood(id)72300000 Andmeteenused
II.2.4)Hanke kirjeldus:
1. osa jaoks hangitud andmed hõlmavad kõiki iseliikuvaid kaubaveo merelaevu ja kalalaevu, mis on varustatud IMO numbriga vastavalt kohustuslikule ja vabatahtlikule IMO numbriskeemile.
Equasise andmebaasi varustamine laevade ja ettevõtete andmetega – 2. osa: ettevõtete andmed
Osa nr: 2
2. osa jaoks hangitud andmed hõlmavad kõiki ettevõtteid, kellel on mingi seos 1. osa alla kuuluvate laevadega (nt laeva või rahvusvahelise meresõiduohutuse korralduse (ISM) haldurid, omanikud jne).
Base juridique:
Règlement (UE, Euratom) n ° 2018/1046
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Fourniture de données relatives aux navires et aux compagnies dans la base de données Equasis
Numéro de référence: EMSA/OP/23/2021
II.1.2)Code CPV principal72300000 Services de commutation de données
II.1.4)Description succincte:
Le marché porte sur la fourniture de mises à jour régulières des informations relatives aux navires et aux compagnies sous format électronique à des fins non commerciales. De plus amples informations sont disponibles dans le dossier d'appel d'offres publié.
II.1.5)Valeur totale estiméeValeur hors TVA: 995 000.00 EUR
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: oui
Il est possible de soumettre des offres pour tous les lots
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:
Fourniture de données relatives aux navires et aux compagnies dans la base de données Equasis – Lot 1 – Données relatives aux navires
Lot nº: 1
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)72300000 Services de commutation de données
II.2.4)Description des prestations:
Les données en objet dans le lot 1 portent sur tous les navires marchands de mer et les navires de pêche autopropulsés disposant d'un numéro OMI, conformément au système de numérotation OMI obligatoire et volontaire.
Fourniture de données relatives aux navires et aux compagnies dans la base de données Equasis –Lot 2 Données sur les compagnies
Lot nº: 2
Les données en objet dans le lot 2 portent sur toutes les sociétés qui ont un lien (par exemple exploitants de navire ou de code ISM, armateurs, etc.) avec les navires qui relèvent de la portée du lot 1.
Pravna osnova:
Uredba (EU, Euratom) br. 2018/1046
II.1)Opseg nabave
II.1.1)Naziv:
Nabava podataka o brodovima i poduzećima za bazu podataka Equasis
Referentni broj: EMSA/OP/23/2021
II.1.2)Glavna CPV oznaka72300000 Podatkovne usluge
II.1.4)Kratak opis:
Opseg je ugovora nabava redovitih ažuriranja informacija o brodovima i poduzećima u elektroničkom obliku za nekomercijalnu uporabu. Više informacija dostupno je u objavljenoj dokumentaciji o nabavi.
II.1.5)Procijenjena ukupna vrijednostVrijednost bez PDV-a: 995 000.00 EUR
II.1.6)Podaci o grupamaOvaj ugovor podijeljen je na grupe: da
Ponude se mogu podnijeti za sve grupe
II.2)Opis
II.2.1)Naziv:
Dostava podataka o brodovima i poduzećima za bazu podataka Equasis — grupa 1 – Podaci o brodu
Grupa br.: 1
II.2.2)Dodatne šifre CPV-a72300000 Podatkovne usluge
II.2.4)Opis nabave:
Predmet podataka koji se nabavljaju za grupu 1 svi su samohodni pomorski trgovački i ribarski brodovi s brojem IMO u skladu s obveznim i dobrovoljnim sustavom označivanja brojevima IMO.
Dostava podataka o brodovima i poduzećima za bazu podataka Equasis — grupa 2 — Podaci o poduzeću
Grupa br.: 2
Predmet podataka koji se nabavlja za grupu 2 sva su poduzeća koja su na neki način povezana (npr. brod ili upravitelji ISM-a, vlasnici itd.) s brodovima iz grupe 1.
Ajánlati/részvételi felhívás
Jogalap:
2018/1046/EU, Euratom rendelete
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Hajó- és cégadatok biztosítása az Equasis-adatbázishoz
Hivatkozási szám: EMSA/OP/23/2021
II.1.2)Fő CPV-kód72300000 Adatkezelési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
A szerződés tárgya hajó- és cégadatok elektronikus formátumban történő rendszeres frissítésének biztosítása nem kereskedelmi használatra. További részletekért lásd a közzétett közbeszerzési dokumentumokat.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrendÉrték áfa nélkül: 995 000.00 EUR
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: igen
Ajánlatok valamennyi részre
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
Hajó- és cégadatok biztosítása az Equasis-adatbázishoz — 1. tétel: hajóadatok
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)72300000 Adatkezelési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Az 1. tétel keretében megszerzett adatok köre kiterjed a kötelező és önkéntes jellegű IMO számozási rendszerrel összhangban IMO-számmal ellátott valamennyi önjáró kereskedelmi tengeri hajóra és halászhajóra.
Hajó- és cégadatok biztosítása az Equasis-adatbázishoz — 2. tétel: cégadatok
Rész száma: 2
A 2. tétel keretében beszerzendő adatok köre kiterjed valamennyi olyan vállalatra (pl. hajó- vagy ISM-üzemeltetők [ISM – a hajók biztonságos üzemeltetéséről szóló nemzetközi szabályzat], hajótulajdonosok stb.), amely kapcsolódik az 1. tétel hatókörébe tartozó hajókhoz.
Juridiskais pamats:
Regula (ES, Euratom) Nr. 2018/1046
I iedaļa: Līgumslēdzēja iestāde
II.1)Iepirkuma apjoms
II.1.1)Nosaukums:
Kuģu un uzņēmumu datu nodrošināšana Equasis datubāzei
Atsauces numurs: EMSA/OP/23/2021
II.1.2)Galvenās CPV kods72300000 Datu pakalpojumi
II.1.4)Īss apraksts:
Līguma darbības joma ir ar kuģiem un uzņēmumiem saistītas elektroniskas nekomerciālas informācijas regulāra atjaunināšana. Sīkāka informācija ir pieejama publicētajos iepirkuma dokumentos.
II.1.5)Paredzamā kopējā vērtībaVērtība bez PVN: 995 000.00 EUR
II.1.6)Informācija par daļāmLīgums ir sadalīts daļās: jā
Piedāvājumus var iesniegt par visām daļām
II.2)Apraksts
II.2.1)Nosaukums:
Kuģu un uzņēmumu datu nodrošināšana Equasis datubāzei – 1. daļa: kuģu dati
Daļas numurs: 1
II.2.2)Papildu CPV kods(-i)72300000 Datu pakalpojumi
II.2.4)Iepirkuma apraksts:
1. daļas ietvaros iepērkamie dati attiecas uz visiem pašgājējiem jūras tirdzniecības un zvejas kuģiem, kam ir piešķirts SJO numurs saskaņā ar obligāto un brīvprātīgo SJO numurēšanas shēmu.
Kuģu un uzņēmumu datu nodrošināšana Equasis datubāzei – 2. daļa: uzņēmumu dati
Daļas numurs: 2
2. daļas ietvaros iepērkamie dati attiecas uz visiem uzņēmumiem, kam ir kāda saistība (piem., kuģa vai starptautiskās drošības vadības (international safety management – ISM) pārvaldnieki un īpašnieki) ar kuģiem, kuri ir ietverti 1. daļas darbības jomā.
Aankondiging van een opdracht
Rechtsgrond:
Verordening (EU, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Verstrekking van scheeps- en bedrijfsgegevens aan de Equasis-database
Referentienummer: EMSA/OP/23/2021
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie72300000 Uitwerken van gegevens
II.1.4)Korte beschrijving:
De opdracht behelst de verstrekking van regelmatige updates van scheeps- en bedrijfsgerelateerde informatie in elektronisch formaat voor niet-commercieel gebruik. Meer informatie is beschikbaar in de gepubliceerde aanbestedingsstukken.
II.1.5)Geraamde totale waardeWaarde zonder btw: 995 000.00 EUR
II.1.6)Inlichtingen over percelenVerdeling in percelen: ja
Inschrijvingen mogen worden ingediend voor alle percelen
II.2)Beschrijving
II.2.1)Benaming:
Verstrekking van scheeps- en bedrijfsgegevens aan de Equasis-database — Perceel 1: scheepsgegevens
Perceel nr.: 1
II.2.2)Aanvullende CPV-code(s)72300000 Uitwerken van gegevens
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
De voor perceel 1 aangekochte gegevens hebben betrekking op alle zichzelf voortstuwende zeegaande koopvaardijschepen en vissersvaartuigen die voorzien zijn van een IMO-nummer overeenkomstig de verplichte en vrijwillige IMO-nummeringsregeling.
Verstrekking van scheeps- en bedrijfsgegevens aan de Equasis-database – Perceel 2: bedrijfsgegevens
Perceel nr.: 2
De voor perceel 2 aangekochte gegevens betreffen alle ondernemingen die enige relatie hebben (bijv. scheeps- of ISM-managers, eigenaars enz.) met de schepen die binnen het toepassingsgebied van perceel 1 vallen.
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
Právny základ:
Nariadenie (EÚ, Euratom) č. 2018/1046
II.1)Rozsah obstarávania
II.1.1)Názov:
Poskytnutie údajov o lodiach a spoločnostiach pre databázu Equasis
Referenčné číslo: EMSA/OP/23/2021
II.1.2)Hlavný kód CPV72300000 Dátové služby
II.1.4)Stručný opis:
Rozsah zákazky zahŕňa poskytovanie pravidelných aktualizácií informácií o lodiach a spoločnostiach v elektronickom formáte na nekomerčné použitie. Ďalšie informácie sú dostupné vo zverejnených súťažných podkladoch.
II.1.5)Celková odhadovaná hodnotaHodnota bez DPH: 995 000.00 EUR
II.1.6)Informácie o častiachTáto zákazka sa delí na časti: áno
Ponuky možno predkladať na všetky časti
II.2.1)Názov:
Poskytovanie údajov o lodiach a spoločnostiach pre databázu Equasis, časť 1 – Údaje o lodiach
Časť č.: 1
II.2.2)Dodatočné kódy CPV72300000 Dátové služby
II.2.4)Opis obstarávania:
Predmetom údajov obstaraných v rámci časti 1 sú všetky námorné obchodné lode s vlastným pohonom a rybárske plavidlá, ktorým bolo pridelené číslo IMO v súlade s povinným a dobrovoľným číslovacím systémom IMO.
Poskytovanie údajov o lodiach a spoločnostiach pre databázu Equasis, časť 2 – Údaje o spoločnostiach
Časť č.: 2
Predmetom údajov obstaraných v rámci časti 2 sú všetky spoločnosti, ktoré majú nejaký vzťah (napr. manažéri, majitelia lodí alebo kódexu ISM atď.) k lodiam, ktoré sú predmetom časti 1.