Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Intagningspumpstationer till CRV
Numer referencyjny: TN 2021/1170
II.1.2)Główny kod CPV45232152 Roboty budowlane w zakresie przepompowni
II.1.4)Krótki opis:
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartośćWartość bez VAT: 100 000 000.00 SEK
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV45232152 Roboty budowlane w zakresie przepompowni
45232431 Przepompownie wody odpadowej
45252000 Roboty budowlane w zakresie budowy zakładów uzdatniania, oczyszczania oraz spalania odpadów
II.2.4)Opis zamówienia:
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: TN 2021/1170
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45232152 Byggnation av pumpstation
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 100 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45232152 Byggnation av pumpstation, 45232431 Pumpstation för spillvatten, 45252000 Bygg- och anläggningsarbeten: avlopps- och vattenreningsverk och avfallsförbränningsanläggningar