Base jurídica:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
ICT-laitteiden ja palvelujen hankinta
II.1.2)Código CPV principal30200000 Equipo y material informático
II.1.4)Breve descripción:
Hankinnan kohteena on yhden (1) toimittajan puitejärjestely, joka koskee ICT-laitteitta ja niihin liittyviä asiantuntija- ja toimituspalveluja.
II.1.5)Valor total estimado
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)72500000 Servicios informáticos
72100000 Servicios de consultoría en equipo informático
II.2.4)Descripción del contrato:
Hankinnan kohteena yhden toimittajan puitejärjestely, joka koskee ICT- laitteitta ja niihin liittyviä asiantuntija- ja toimituspalveluja.
Tilaaja valitsee yhden (1) toimittajan, jonka kanssa se tekee hankintaa koskevan puitesopimuksen.
Valittavan toimittajan kanssa tehtävään sopimukseen ei tule sisältymään määräostovelvoitetta eikä yksinoikeutta hankinnan kohteena oleviin palveluihin. Tilaaja ei sitoudu siihen, että se tilaa hankinnan kohteeseen sisältyviä tavaroita ja palveluita tässä asiakirjassa tai sen liitteissä kuvatussa laajuudessa.
Tarjousasiakirjat on saatavilla Buildercom BEM -järjestelmästä vapaasti ylempänä mainitusta sähköpostiosoitteesta.
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi30200000 Atk-laitteet ja -tarvikkeet
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvo
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)72500000 Tietokonepalvelut
72100000 Tietokonelaitteistoa koskevat konsulttipalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta: