Avis de marché – secteurs spéciaux
Base juridique:
Directive 2014/25/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:Numéro de référence: UH-2022-45
II.1.2)Code CPV principal90513900 Services d'évacuation des boues
II.1.4)Description succincte:
Njudung Energi Vetlanda AB inbjuder till anbudsinlämning i samordnad upphandling avseende Slamsugningstjänster, tillsammans med Njudung Energi Sävsjö AB.
Upphandlingens syfte är att tillgodose behovet av slamsugningstjänster på Njudung Energis VA-anläggningar inom Vetlanda och Sävsjö Kommun, samt transport av slam mellan reningsverk.
II.1.5)Valeur totale estiméeValeur hors TVA: 20 000 000.00 SEK
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)90513900 Services d'évacuation des boues
90513600 Services d'élimination des boues
90513700 Services de transport des boues
II.2.4)Description des prestations:
Detaljerad beskrivning om art, omfattning och mängd anges i upphandlingsdokumenten.